Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Wielki Finał „Poszukiwań”

Bardzo się cieszę z sukcesów uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie, którzy 25 października 2018 roku wzięli udział w Finale Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”2018. Z pięciu uczniów: Aleksander Szeląg, Jakub Madejski, Kinga Barnaś, Maksymilian Janik i Izabela Zając troje zostało nagrodzonych.  Wszyscy cierpliwie pracowali nad trudną sztuką interpretacji i wygłoszenia utworów poetyckich oraz fragmentów prozy. Poziom był wysoki. W kategorii klasy 7-8 i gimnazja miejsce II przyznano Izabeli Zając, która już po raz 6 brała udział w tym konkursie, a wyróżnienia przyznano Maksymilianowi Janikowi oraz w kategorii klasy 4-6 Jakubowi Madejskiemu.

Myślę, że udział w tak poważnym konkursie, który od 11 lat organizują trzy instytucje kultury z powiatów brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego – Dąbrowski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku i Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, jest wspaniała lekcją pokory dla pasjonatów i miłośników kultury słowa i ballady. Uczestnicy wsłuchują się w prezentacje najlepszych recytatorów z trzech powiatów i mogą wiele się nauczyć. Nauczyć się przede wszystkim przyjmować gorycz porażki, słodycz sukcesu oraz doceniać pracę i talent rówieśników.

            Już poszukuję nowych, ciekawych tekstów do bitwy na recytację w przyszłym roku i zachęcam do poszukiwań. Moim podopiecznym dziękuję i życzę jeszcze wielu bliskich spotkań z poezją.

K.K.

%d