Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

„100 OBRAZÓW ŚW. JANA PAWŁA II NA JEGO SETNE URODZINY”

18 maja 1920 r. w Wadowicach przyszedł na świat mały, piękny chłopiec, który na chrzcie otrzymał imię Karol. Gdy był dzieckiem bliscy wołali na niego „Lolek”, ale gdy dorósł i został księdzem młodzież nazywała go „Wujkiem”. Wszyscy jednak zapamiętaliśmy go jako Papieża z Polski – Jana Pawła II.
Kochani! W tym roku mija 100 lat od narodzin naszego Papieża Św. Jana Pawła II, dlatego poszukujemy przynajmniej 100 odważnych ,
którzy włączą się w akcję „100 OBRAZÓW ŚW. JANA PAWŁA II NA JEGO SETNE URODZINY” i przygotują w formie plastycznej wizerunek Św. Jana Pawła II .
Co trzeba dokładnie zrobić? Na początek warto przypomnieć sobie kim był Jan Paweł II – w większości klas były lub będą przeprowadzone katechezy o naszym świętym – warto jednak samemu lub z rodzicami obejrzeć filmiki, czy przeczytać ciekawe książki lub artykuły na ten temat. Następnie należy odszukać słowa Papieża np. do dzieci, młodzieży lub starszych i do tego cytatu wykonać wizerunek Papieża. Może to być portret lub spotkanie z ludźmi bądź inna ciekawa sytuacja z jego życia.
Praca może być wykonana różnymi technikami na kartce formatu A4 lub A3.
Może to być np. wydzieranka, kolarz, witraż, wyklejanka, komiks itp. Pomysły są Wasze 
W pracę należy wpisać odszukany cytat, do którego została ona wykonana.
Ukończony wizerunek Jana Pawła II należy utrwalić na zdjęciu, które proszę przesłać na adres s.malgorzatabdnp@gmail.com do 15.05.2020 r. (piątek).
W temacie wiadomości proszę wpisać hasło akcji. Zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie naszej szkoły ok. 18 maja.
– dlatego PRZESŁANIE ZDJĘCIA OZNACZA ZGODĘ NA JEGO PUBLIKACJĘ NA STRONACH NASZEJ SZKOŁY .
*Wszystkich, którzy zaangażują się w akcję i wykonają ciekawa prace z cytatem słów Papieża nagrodzimy cząstkową oceną celującą z religii.

Przygotujmy wspólnie niezwykły prezent dla Papieża!!! 

s. Małgorzata Marcinek

%d