Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

„Dobrze widzi się tylko sercem”, czyli „Mały Książę” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

         W myśl łacińskiej sentencji: „Finis coronat opus”, przystąpiliśmy w dniu 5 czerwca do wystawienia spektaklu pt. „Mały Książę”, nad którym pracowaliśmy przez całe drugie półrocze mijającego roku szkolnego.

         Wielkie emocje towarzyszyły uczniom tuż przed rozpoczęciem przedstawienia, a w jego trakcie jeszcze przybrały na sile. Były one jednak tylko motywujące i „uskrzydliły” naszych aktorów w tak dużym stopniu, że doskonale poradzili sobie na scenie tuchowskiego Domu Kultury przed licznie zgromadzoną publicznością.

                 A oto wszyscy bohaterowie tego niecodziennego wydarzenia artystycznego:

Mały Książę – Wojciech Igielski kl. 5 c

Róża – Alicja Mikos kl. 7 b

Narrator I – Karolina Dusza kl. 7 b

Narrator II i Ptak  – Kornelia Wojtanowska kl. 4 b

Narrator III i Ptak – Emilia Kras kl. 5 c

Król – Karol Góral kl. 7 b

Bankier – Zofia Osika kl. 7 b

Latarnik – Bianka Góral kl. 5 c

Geograf – Kaja Bałut kl. 7 b

Żmija – Aleksandra Szczepańska kl. 5 c

Lis – Filip Stec kl. 5 c

Zwrotniczy – Maja Skruch kl. 5 c

Śpiew – Karolina Więcek kl. 4 b

Gra na klarnecie – Nikoleta Stańczyk kl. 8 b

Autorka obrazów – Laura Sajdak kl. 4 d

         Do tego wspaniałego grona uzdolnionych teatralnie, muzycznie i plastycznie uczniów dołączyły dwie panie opiekunki: Klaudia Sajdak i pisząca te słowa – Anna Piątek. Z prawdziwą przyjemnością patrzyłyśmy na starania i zaangażowanie naszych uczniów, którym bardzo zależało na tym, aby przygotować i zaprezentować spektakl teatralny na jak najwyższym poziomie artystycznym. Naprawdę włożyli w to dzieło ogrom pracy i nie mniej swego serca. Za to im serdecznie dziękujemy! Dziś, kiedy niełatwo jest czymś na dłużej zainteresować młodzież i sprawić, by ich zapał do jakiegoś przedsięwzięcia nie okazał się tylko chwilowy, tym bardziej docenić trzeba fakt, iż wyżej wymienionej piętnastce naprawdę chciało się pracować nad sztuką teatralną i podjąć ten niemały trud na dłuższą metę. W ciągu II semestru co tydzień z chęcią i radością przychodzili na zajęcia koła teatralnego, by wreszcie na początku czerwca uwieńczyć swoje dzieło bogatym przedstawieniem scenicznym. Występ powtórzyliśmy po raz drugi nazajutrz po premierze, czyli 6 czerwca b. r.

                 Podczas spektaklu ze sceny padały ważne słowa o miłości, przyjaźni, relacjach międzyludzkich i różnorodnych absurdach, w jakie nieraz popadają współcześni ludzie. Zatem – jak ufam – widzowie mieli wiele inspiracji do podjęcia osobistych przemyśleń na te ważne tematy.

         Na koniec tej mojej krótkiej refleksji chcę z całego serca podziękować Pani Klaudii Sajdak, mojej byłej Uczennicy z tuchowskiego gimnazjum, za to, że tak chętnie i bez wahania podjęła się współpracy ze mną, kiedy zaproponowałam jej wspólne przygotowanie przedstawienia teatralnego z uczniami. Spędziłyśmy twórczo bardzo dużo czasu nad opracowaniem scenariusza spektaklu i oczywiście na cotygodniowych próbach z dziećmi, a Pani Klaudia dodatkowo zaprojektowała i wykonała piękną scenografię „Małego Księcia”.

 

Anna Piątek

 

Fotorelacja ze spektaklu

Link do nagrania

%d