Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

„Na baśniowej górze” – zadania projektowe na kwiecień i maj

Kwiecień:

  1. JĘZYK POLSKIPoszukaj w domu niepotrzebnego pudełka po butach oraz skarpetek, które pogubiły swoje pary 🙂  Z pudełka i dostępnych w domu materiałów przygotuj scenę teatrzyku. Ze skarpetek wykonaj pacynki przedstawiające bohaterów wybranej baśni. Umieść pacynki w teatrzyku przedstawiając wybraną scenę z baśni, np. Czerwony Kapturek spotyka wilka w lesie. Przynieś pracę do biblioteki szkolnej.
  2. J. ANGIELSKI: stwórz rebus w języku angielskim na temat wybranej baśni. Pamiętaj, żeby zachować zasady rebusowe – czyli muszą być obrazki, które stworzą nam hasło rebusowe. Przynieś pracę do biblioteki.
  3. MATEMATYKA: narysuj baśniową krainę lub baśniową postać tak, aby na Twoim rysunku było jak najwięcej kół i okręgów. Rysuj przy pomocy cyrkla. Rysunek pokoloruj tak, aby koła i okręgi były dobrze widoczne. Nadaj swojej pracy tytuł, umieść w widoczny miejscu nazwisko autora i przynieś prace do biblioteki szkolnej.

 Maj:

  1. JĘZYK POLSKI:Z dostępnych w domu materiałów przygotuj lapbooka na temat wybranej baśni. Postaraj się wymyślić ciekawe zadania 🙂
  2. J. ANGIELSKIułóż krótką zagadkę w języku angielskim. Zagadka ma dotyczyć postaci lub tytułu baśni. Pamiętaj, żeby zagadka była w zrozumiała dla innych. Przynieś zadanie do biblioteki szkolnej.
  3. MATEMATYKA: Przygotuj trzy kartki papieru: żółtą, czerwoną i niebieską. Wytnij z tych kartek   figury geometryczne o takim samym kształcie i wielkości (mogą to być koła, kwadraty, prostokąty lub inne figury – z każdej kartki jedna figura). Figurę żółtą podziel (rozetnij) na dwie jednakowe części, czerwoną na cztery jednakowe części, niebieską na osiem jednakowych części. Z uzyskanych ułamków figur ułóż „Baśniową górę” lub „Baśniowe drzewo”. Przyklej, umieść  swoje nazwisko, przynieś pracę do biblioteki szkolnej.
%d