Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Dzień Patrona

18 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. Akademię z tej okazji przygotowali tradycyjnie uczniowie klas czwartych. W roli prowadzącej uroczystość wystąpiła przewodnicząca szkoły – Angelika Kędzior. Uczniowie klas siódmych oraz ósmych dumnie prezentowali sztandar naszej szkoły.  Czwartoklasiści napisali listy do patrona, w których opisywali swoje osiągnięcia i sukcesy. Fragmenty tych listów zostały odczytane przez Stanisława Staszica (w tej roli uczeń klasy 4c Patryk Suchodolski) na początku przedstawienia. Dodatkiem była prezentacja multimedialna wybranych sukcesów naszych uczniów. Podczas sceny, w której nasz patron rozmawiał z  uczniami, a także z wykonanego przez Janka Stanisławczyka rapu, widzowie mogli  dowiedzieć się, kim jest patron szkoły i w jaki sposób się go honoruje. Po uroczystej prezentacji i opisie sztandaru nastąpiła druga część przedstawienia, w której na wesoło pokazano scenki z życia codziennego uczniów.

Tradycyjnie Dzień Patrona jest też okazją do pochwalenia się sukcesami wychowanków naszej szkoły, dlatego na koniec nauczyciele przedstawili wyniki uczniów w konkursach pozaszkolnych i szkolnych oraz wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody.

W akademii wystąpili:

Kamila Kielawa

Maja Bartkowska

Hubert Borczyk

Michał Mazur

Aleksandra Drobot

Julia Dobrzyńska

Wiktoria Okaz

Michał Karaś

Patryk Kloch

Julia Mieszczakowska

Zosia Bernal

Amelia Baranowska

Łucja Łukasik

Lena Hudyka

Sztandar prezentowali:

Nataniel Sajdak,

Aleksandra Srebro

Maja Przęczek

Mikołaj Bryl

Oliwia Bodzioch

Julia Kucharczyk

Filip Rempała

Oliwia Jaworska

Dziękujemy pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu przedstawienia; nauczycielom z naszej szkoły za wypożyczone rekwizyty, a przede wszystkim uczniom za zaangażowanie i trud włożony w występ.

Wychowawcy klas czwartych

Katarzyna Stelmach

Beata Gut-Lisak

Anna Bałut

Galeria zdjęć

%d