Uczennice z Tuchowa po raz kolejny zdominowały Powiatowy Konkurs Przysłów Niemieckich Skrzyszowie!

W dniu 8 maja 2019 odbył się w Skrzyszowie XI Powiatowy Konkurs Przysłów Niemieckich „Sprichwort – Wahrwort”.

Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z 12 szkół naszego powiatu. Uczniowie zmierzyli się z trudnym testem, który obejmował znajomość 75 przysłów w języku niemieckim i ich polskich odpowiedników. Dużym utrudnieniem była wymagana całkowita poprawność zapisu przysłów, gdyż każdy błąd, nawet literowy, kosztował utratę punktu.

Naszą szkołę reprezentowały 3 najlepsze uczennice wyłonione w etapie szkolnym: Emilia Gryboś z klasy 3d, Gabriela Wojtanowska z klasy 3a i Weronika Wójcik z klasy 3c. Dziewczęta „prawie” powtórzyły sukces szkoły z 2015 roku, kiedy to wszystkie 3 medalowe miejsca zgarnęły nasze uczennice. Tym razem były to: 1.miejsce dla Emilii Gryboś (która uzyskała maksymalną liczbę punktów, tak samo jak w etapie szkolnym), 2.miejsce dla Gabrieli Wojtanowskiej (która miała zaledwie 1 punkt mniej, a w etapie szkolnym maksymalną liczbę punktów) oraz wyróżnienie dla Weroniki Wójcik.

Gratulujemy dziewczętom, gdyż zgarniając połowę nagród w konkursie odniosły spektakularny sukces, który jest wynikiem ich pilnej i systematycznej pracy.

 

%d bloggers like this: