Aktualności

XXIII Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy Łowczówek 2022

6 listopada 2022 roku grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchowie wraz z Panem Dyrektorem i nauczycielkami uczestniczyła w XXIII Zlocie Niepodległościowym w Łowczówku.

Po uroczystej Mszy Świętej ceremonię oficjalną rozpoczęto odegraniem „Mazurka Dąbrowskiego”, po którym uczestnicy wysłuchali okolicznościowych przemówień. Apel Pamięci z salwą honorową był kolejnym punktem uroczystości. Uczniowie w imieniu naszej szkoły złożyli wiązankę kwiatów przy kaplicy.

Zlot Niepodległościowy to piękne święto pamięci o tych, którzy walczyli o naszą wolność i nie bali się zapłacić za nią najwyższej ceny. Niech ta pamięć nie gaśnie i żyje w nas na co dzień.

***

W dniu 6 listopada 2022 roku odbył się XXIII Zlot Niepodległościowy w  Łowczówku. Po mszy świętej zostały złożone wieńce upamiętniające bohaterów.  Ponadto przedstawiciele władz wygłosili przemówienia.

Można było poczęstować się grochówką.

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu, upamiętniającym największą bitwę I wojny światowej, która zaważyła o naszej niepodległości.

Julia Adwent, klasa V b

 

6 listopada uczestniczyłem w uroczystościach 108. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem. W obchodach brało udział wiele znanych osobistości: przedstawiciele władz państwowych, powiatu, gmin, żołnierze Wojska Polskiego, nauczyciele, młodzież ze szkół i inni.

Po mszy świętej odśpiewaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego’’, po czym nastąpiły przemowy. Dowiedziałem się dużo o historii Polski.

Dla wszystkich była dostępna grochówka wojskowa, do której ciągnęła się długa kolejka.

Wojciech Mazurkiewicz, klasa V b

 

Opracowały: Anna Jurek, Renata Gąsior

%d bloggers like this: