Aktualności

Podsumowanie projektu edukacyjnego Opowieści mistrza Jana

14.11.2023 roku w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie realizowanego od września  projektu edukacyjnego „Opowieści mistrza Jana”. Był on związany z obchodzonym obecnie Rokiem Jana Matejki. W czasie trwania projektu przygotowane zostały dla uczniów różne wydarzenia i aktywności – konkurs, zwiedzanie miejsc związanych z artystą w Krakowie, filmy edukacyjne. Młodzież klas siódmych wykonała gry, których tematem były życie i twórczość mistrza Jana.

Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe grupy przez kilka godzin tworzyli piękne oraz pomysłowe gry karciane i planszowe. W międzyoddziałowych rozgrywkach planszowych, wzięło udział  26 uczniów – autorów najciekawszych gier. Przez dwie godziny grali oni w planszówki przygotowane przez kolegów. Niespodzianką podczas rozgrywek był quiz patriotyczny przygotowany przez autorów projektu. Na każdą drużynę czekały zagadki związane z historią Polski. Uczniowie świetnie poradzili sobie z pytaniami. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali słodką nagrodę – babeczkę z autoportretem malarza.

Zaangażowanie uczniów pokazuje, że sztuka może przybierać różne ciekawe formy. Gry planszowe to małe dzieła naszych szkolnych artystów.

Realizowany projekt połączył wiele dziedzin nauki – matematykę, historię, język polski oraz plastykę. To również ważny element wychowania patriotycznego.

 

Autorzy projektu:

Beata Gut-Lisak

Aneta Dynak

Galeria zdjęć

%d bloggers like this: