AktualnościZdjęcia SP

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

„Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię…a na końcu człowieka. Niedługo po opuszczeniu raju Adam i Ewa zostali szczęśliwymi rodzicami. Jednak coś zaczęło psuć się w ich codzienność… Bóg widząc, że jego stworzenie nie tylko nie jest zbyt dobre, ale wygląda na mocno niedopracowane, postanowił dokonać koniecznej korekty. W tym celu zerwał z drzewa poznania dobra i zła gałązkę i tchnął w nią życie. W ten sposób narodził się nauczyciel. Bóg rozkazał mu, by natychmiast udał się na ziemię, by zrobić porządek       z synami Adama i Ewy. Wcześniej jednak Bóg przekazał nauczycielowi obowiązujący go dekalog:

  1. Kochaj ucznia każdego, jak siebie samego.
  2. Cierpliwy bądź stale, do tego dąż wytrwale.
  3. Bądź miły i sympatyczny, otrzymasz od uczniów podarunek śliczny.
  4. Dziel się swoją mądrością, z dużą częstotliwością.
  5. Z byle powodu się nie obrażaj i do uczniów się nie zrażaj.
  6. Naucz się wybaczać i do problemu nie wracać.
  7. Zbyt długie pouczanie, to głowy zawracanie.
  8. Bądź wyrozumiały, staniesz się doskonały.
  9. Bądź sprawiedliwy, a nigdy leniwy.
  10. Dzięki wytrwałości, doprowadzisz uczniów do szczęśliwości.”

 

Historia ta może nie do końca jest prawdziwa, aczkolwiek w każdym żarcie kryje się ziarenko prawdy. Podobny, nieco żartobliwy ton panował podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, 14 października 2016 roku. Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej przygotowali zabawne przedstawienie utrzymane w konwencji „za drzwiami pokoju nauczycielskiego” ukazujące troski i zmory nauczycieli, napotykane przez nich w tych niepewnych edukacyjnie czasach.

Zabawne teksty przeplatane były piosenkami, które dzieciom pomógł wykonać chór szkolny pod batutą p. Wiesława Cieśli, który wykonał również jeden z utworów i rozkochał tym samym w sobie publiczność J Dźwięki instrumentów muzycznych, na których grali zarówno starsi jak i młodsi uczniowie dopełniły uroczystości. Widzowie żywo reagowali na internetowe „memy” wyświetlane na ekranie będącym tłem przedstawienia, a nauczycielki i nauczyciele z uśmiechem kiwali głowami, odnajdując w zabawnych tekstach odrobinę swej nauczycielskiej codzienności. Kończąc program artystyczny trzecioklasiści złożyli swym wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Pan Dyrektor Szkoły podziękował występującym uczniom i nauczycielkom, które przygotowały całość, oraz panu Cieśli, który zadbał o oprawę muzyczną uroczystości. Skierował również wiele ciepłych słów i życzeń do wszystkich pracowników szkoły. Podziękował także nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył im wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Bardzo się cieszymy, że Dzień Edukacji Narodowej z przymrużeniem oka przypadł do gustu widzom.  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy jego realizacji.

Opracowała: Anna Jurek

 

%d bloggers like this: