Wielka Liga Czytelników

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.  Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek przez wspólne czytanie dzieci wraz z rodzicami. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

W sumie inicjatywą zainteresowało się 55 uczniów z naszej szkoły. Do etapu szkolnego zakwalifikowało się 44 osoby, które od grudnia do stycznia przeczytały 6 lektur konkursowych i zaliczyły na co najmniej 80 % testy przygotowane przez organizatorów. Etap szkolny konkursu odbył się 30 stycznia i jego laureatami zostali:

Z klas I – IV:

I miejsce – Antoni Różycki (kl. III a)

II miejsce – Borys Różycki (kl. III a)

III miejsce – Oliwia Bodzioch (kl. III a)

Z klas V – VIII:

I miejsce – Ewa Zoń (kl. VII b)

II miejsce – Michał Gawryał (kl. VI b)

III miejsce – Zuzanna Łukasik (kl. VII a)

4 stycznia w bibliotece szkolnej przeprowadzono dogrywkę pomiędzy laureatami IV miejsca, w wyniku której wyłoniono rezerwowych uczestników etapu powiatowego. Są to: Amelia Szablowska (kl. II a) i Julia Szablowska (kl. VII b).

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

Katarzyna Skrzyniarz, Renata Szeląg, Marta Chruściel – Zoń – koordynatorzy szkolni konkursu

%d bloggers like this: