Niezwykły list od Bohaterki Powstania Warszawskiego

Klasa 3 d otrzymała dzisiaj list od nieznanego nam nadawcy z Wrocławia. Zaskoczeni zaczęliśmy czytać jego treść, wzruszając się z każdym kolejnym przeczytanym wersem. Oto jego treść:

Kochani Uczniowie klasy III d.

Dziękuję za pamięć o Powstańcach Warszawskich.

Sprawiliście ogromną radość Waszą wspólną pracą i tym, że zobaczyłam Wasze uśmiechnięte buzie.

Życzę, żebyście nie musieli tak jak my udowadniać swojej miłości do Ojczyzny.

Życzę żebyście umieli pięknie żyć.

 

Maria Urbaniec Downarowicz pseudonim „Myszka”

Łączniczka Batalionu „Zośka”

 

List ten stał się dla nas wyjątkowym zwieńczeniem projektu „BohaterON- włącz historię” , w którym wzięliśmy udział. Jego Bohaterowie stali się dla nas bliżsi, bardziej realni. Obiecaliśmy sobie, że zapamiętamy słowa pani Marii i postaramy się żyć pięknie!

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów do przyłączenia się do tej niezwykłej akcji w przyszłym roku szkolnym!

Każdy, kto zechce podziękować uczestnikom powstania warszawskiego, może to zrobić wysyłając jedną z ponad miliona bezpłatnych kartek. Kartkę można wysłać przez internet za pośrednictwem strony www.bohateron.pl – zostanie ona wydrukowana i przekazana adresatowi. Bezpłatne kartki można także odebrać m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej. Można też przygotować własne kartki i plakaty, tak jak zrobiliśmy to my. Udział w akcji może wziąć każdy. Na wysłanie pocztówki macie czas do 2 października – rocznicy dnia, gdy przed 72 laty zakończyło się powstanie. Kartkę można wysłać nie podając konkretnego adresata, można ją też skierować do konkretnej osoby. Na stronie internetowej projektu możnaa znaleźć zdjęcia i krótkie biogramy żyjących powstańców.

 

Wszelkie informacje znajdują się na stronie www.bohateron.pl

 

(Na zdjęciach kartka od Pani Marii, oraz nasza Bohaterka we własnej osobie trzymająca wysłany przez nas plakat)

 

Anna Jurek

%d bloggers like this: