Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

„Żyje się tylko chwilę, a czas jest przezroczystą perłą wypełnioną oddechem”

   14 kwietnia 2019 r.  w Niedzielę Palmową uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie zaprosili mieszkańców naszego miasta na „Wieczornicę Wielkopostną”. 

Ten przedświąteczny wieczór dał słuchaczom sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się nad istotą życia i śmierci, by w poetyckich strofach odkrywać to, co dobre i piękne.

  O godzinie dziewiętnastej na tuchowskim rynku zaśpiewali oraz zagrali dla Państwa rodzice naszych uczniów: Alicja Stanisławczyk-Karwat, Joanna Kwiek, Andrzej Stanisławczyk, Robert Kapka oraz uczniowie Jowita Grzebień, Wiktoria Łątka, Wiktor Kamykowski. W rolę narratora wcielił się Bartłomiej Janas a wiersze recytowała Izabela Zając. Gościnnie wystąpiły absolwentki naszej szkoły : Paulina Kloch oraz Oliwia Madejczyk. Nie zabrakło również statystów, którzy dzielnie pomimo zimna dzierżyli w dłoniach pochodnie: Natalia Wzorek, Aleksandra Jagiełło, Wiktoria Kamykowska, Julia Kapka, Hubert Starzyk, Kacper Hajduk i Mikołaj Łątka. Nieoceniona pomoc popłynęła od pracowników Domu Kultury w Tuchowie oraz właściciela Restauracji „Strych” (dziękujemy za wypożyczenie krzeseł). Wszystko to razem stworzyło niepowtarzalny klimat i choć było chłodno z boku ogrzewał nas ogień z ogniska, w sercach rozpalał się zachwyt, a dusze przeżywały ucztę słuchając montażu poetycko- muzycznego.

 

„Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci,

 ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok,

 ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności.

 Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.”

kard. Stefan Wyszyński

Wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości, którzy pomogli w jej realizacji…bardzo dziękujemy.

Justyna Jaworska-Lipka

%d