Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia Gim

Jak się chce, to się może! Łukasz z 3 A gimnazjum recytatorem!

            Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie 5 kwietnia 2017 roku zorganizowało powiatowy konkurs recytatorski poezji satyrycznej, humorystycznej i żartobliwej. W tym roku po raz pierwszy zaproszono do udziału uczniów gimnazjum.

Z naszej szkoły niewątpliwym odkryciem okazał się uczeń klasy 3 a Łukasz Pietrucha, który zdobył III miejsce wśród gimnazjalistów. Recytował bardzo długi wiersz Mariana Załuckiego „Rozwód po polsku”, a jego interpretacja rozweselała nie tylko mnie, ale i mamę Łukasza oraz widownię konkursu poezji humorystycznej. Dziękuję bardzo wszystkim dobrym duchom, które pomogły mi w przygotowaniu Łukasza, w którego nie wszyscy wierzyli… a jednak się udało.

Bardzo ładnie zaprezentował się drugi uczestnik konkursu Adam Gurgul z klasy 2 B. Adam podjął próbę zaprezentowania utworu Andrzeja Waligórskiego „Zachwycenie”. Poezja satyryczna i humorystyczna wbrew pozorom wcale nie jest łatwa do recytacji. Chłopaki od lutego uczyli się wierszy, ćwiczyli dykcję i podejmowali próby interpretacji. Za całą pracę i odwagę zmierzenia się z poezją dziękuję. Chłopaki stać was na wiele, wiele więcej…

K. Krupa

%d