Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia Gim

Droga Krzyżowa tuchowskich gimnazjalistów w Bazylice Mniejszej w Tuchowie

7 kwietnia 2017 roku uczniowie tuchowskiego Gimnazjum  przygotowali i przedstawili inscenizowaną Drogę Krzyżową. Wystawiono ją już po raz piąty. Każdego roku scenariusz jest inny. W tym roku postacie z poszczególnych stacji przynosiły pod krzyż symboliczne dary takie jak: krzyże, chustę z odbiciem twarzy Jezusa, misę Piłata, dzban wody, serce, chustki Płaczących Niewiast i szatę. Strapiony Chrystus  siedząc na tronie w cierniowej koronie smutnym wzrokiem wiódł za snującymi się środkiem kościoła postaciami.

 W świątyni panowała wyjątkowa cisza, którą przerywały głosy narratorów prowadzących dialog Chrystusa z człowiekiem. Oszczędność słowa, wielki spokój kościoła i  przenikliwa muzyka pozwalały zgromadzonym przenieść się myślami w tamte czasy, aby lepiej zrozumieć tajemnicę Śmierci i Zmartwychwstania.

Serdecznie dziękujemy zespołowi „Pokolenia”, za oprawę muzyczną, a gimnazjalistom za zaangażowanie, wysiłek i włożone serce. W tym pięknym piątkowym wieczorze uczestniczyli uczniowie:  Iwona Hołda, Małgorzata Igielska, Izabela Zając, Izabela Dobosz, Beata Bartkiewicz, Natalia Baran, Joanna Kurczab, Gabriela Kostur, Łukasz Pietrucha, Piotr Czochara, Adam Gurgul, Bartłomiej Janas i Hubert Starzyk.  To przedsięwzięcie nie miałoby miejsca, gdyby nie pomoc nauczycieli  Katarzyny Krupy oraz Piotra Pierzchały – dziękuję.

Szczególne podziękowania kierujemy  dla naszych byłych uczniów  Julii Knapik,  Karola Guta, Jakuba Rogozińskiego oraz Adama Mokrzyckiego, którzy pomimo różnych zajęć w swoich nowych szkołach i uczelniach byli jak co roku z nami.

Dziękujemy Ojcom Redemptorystom za zaproszenie, br. Rafałowi za ogromną pomoc, a wiernych zapraszamy na kolejną Drogę Krzyżową już za rok.

 

Justyna Jaworska-Lipka

Autorem zdjęć jest p. Krzysztof Jasiński

%d