Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia Gim

IV GMINNY KONKURS ŚWIĄTECZNEJ PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Czas świąt Bożego Narodzenia to moment kiedy wszyscy zapominamy o troskach dnia codziennego. To czas radości, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, to moment który pozwala nam przenieść się w magiczny, świąteczny świat.

Myśl ta ciągle towarzyszy, nauczycielkom języka angielskiego z Zespołu Szkół

w Tuchowie, które od czterech lat organizują „Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej”.

16 grudnia 2016 r. to dzień w którym do tuchowskiego Domu Kultury zjechali uczniowie i nauczyciele języków obcych aby wziąć udział w „IV Gminnym Konkursie Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej”. W tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do udziału zgłoszono łącznie 31 solistów, duetów i zespołów z 9 szkół podstawowych i 3 gimnazjów Gminy Tuchów. Występy oceniane były przez niezależne jury w składzie p. Michalina Ropska, p. Tadeusz Goliszewski oraz p. Bodgan Maciaszek. Jury mialo bardzo trudne zadanie, gdyż poziom wszystkich występów był bardzo wysoki, uczniowie śpiewali w języku angielskim oraz niemieckim i trzeba przyznać, że ich umiejętności językowe są bardzo dobre. Młodzi artyści występujący na scenie oceniani byli w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazja. Ogłoszone przez jury wyniki były nie dla wszystkich satysfakcjonujące jednak najważniejsze jest to, że przyjechało tak liczne grono uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem wystąpili publicznie. Niektórzy robili to po raz pierwszy, wielu drgały kolana, trząs się głos, lecz pokonali tremę, stanęli przed obcymi dla siebie ludźmi i zaśpiewali najpiękniej jak potrafili.

Oto wyniki ogłoszone przez jury:

Klasy I-III

Miejsce I Julia Bernal i Albert Bajorek z Zespołu Szkół w Burzynie

Miejsce II Emilia Wajda z Zespołu Szkół w Siedliskach

Miejsce III Anna Śliwka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Buchcicach

Zuzanna Bakulińska i Milena Nicpoń z Zespołu Szkół w Tuchowie

Anna Sarad z Zespołu Szkół w Siedliskach

Maksym Kozub z Zespołu Szkół w Siedliskach

Klasy IV-VI

Miejsce I Oliwia Madejczyk z Zespołu Szkół w Tuchowie

Miejsce II Wiktoria Sikorska z Zespołu Szkół w Tuchowie

Wiktoria Łątka z Zespołu Szkół w Tuchowie

Miejsce III Zuzanna Okaz ze Szkoły Podstawowej w Lubaszowej

Elwira Koszyk z Zespołu Szkół w Siedliskach

Nicoletta Zduń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mesznej Opackiej

Wyróżnienie Kamila Wrzos i Angelika Pudło z Zespołu Szkół w Siedliskach

Gimnazja

Miejsce I Kinga Schabowska, Paweł Sikorski, Paweł Hołda z Zespołu Szkół w Tuchowie

Alicja Rusin z Zespołu Szkół w Siedliskach

Miejsce II Julia Grzenia z Zespołu Szkół w Siedliskach

Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej jest sporym przedsięwzięciem i nie odbyłby się bez ludzi dobrej woli. Dziękujemy więc za wsparcie finansowe członkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie, dzięki której zakupiono piękne nagrody dla zwycięzców oraz pamiątki dla wszystkich uczestników. Dziękujemy również właścicielom piekarni „Więcek”

p Ewie i Andrzejowi Więckom za przekazanie pysznych drożdżówek oraz właścicielowi D.H Trójka p. Januszowi Grzenia za przekazanie soków, gdyż nie samym śpiewem żyje człowiek.

Za nami już IV Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej, bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, ich rodzicom gratulujemy wspaniałych dzieci, a nauczycieli zapraszamy do dalszej współpracy. Młodzi artyści pamiętajcie, że człowiek odnosi sukces wtedy, gdy rozwija swoje pasje, gdy to co robi daje mu ogromą radość. I taką pasję mogliśmy dostrzec w każdym z Was, więc dla nas organizatorów wszyscy jesteście zwycięzcami.

Za rok kolejna edycja konkursu na który już dziś zapraszamy. Gratulujemy zwycięzcom a wszyskim uczestnikom i czytelnikom Merry Christmas and a Happy New Year ! ( Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku)

%d