Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

IX Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

W piątek 17 grudnia 2021 r. w Domu Kultury w Tuchowie  odbył się IX Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Tuchowie. Współorganizatorzy to Młodzieżowa Rada Gminy w Tuchowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie oraz Dom Kultury w Tuchowie.  Do udziału w konkursie zgłosiło się dwanaście szkół Gminy Tuchów. Jury w składzie Tadeusz Goliszewski – muzyk, nauczyciel, przewodniczący jury, Michalina Ropska – anglistka z CKZiU oraz Paulina Kloch muzyk i anglistka, oceniali występy uczniów w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Uczniowie mieli możliwość występu na żywo lub przesłania video-nagrania. Jury przesłuchało 31 uczestników występujących na żywo oraz 21 na video –nagraniach, były to występy indywidualne oraz w duetach.

Wyniki konkursu:

Klasy I-III

Miejsce I – Aleksandra Wantuch i Karolina Więcek z  Tuchowa

Miejsce II – Alicja Gawron  z Tuchowa

Miejsce III – Jan Stanisławczyk z Tuchowa

Wyróżnienia – Julia Sarad z Mesznej Opackiej

                       Tola Bajorek z Burzyna

Klasy IV-VI

Miejsce I – Magdalena Kaczka z Siedlisk

                  Antoni Stanisławczyk z Tuchowa

Miejsce II – Liliana Bajorek z Burzyna

Miejsce III- Oliwia Kita z Siedlisk

Wyróżnienia – Natalia Jasnosz z Łowczowa

                         Kamil Hołuń z Łowczowa

                         Aleksandra Bryg z Piotrkowic

                         Kinga Gogola i Oliwia Pypeć z Burzyna

                         Joanna Burza i Julia Kras-Kocoł z Burzyna

Klasy VII-VIII

Miejsce I – Jakub Baran z Lubaszowej

Miejsce II – Milena Budzik z Karwodrzy

Miejsce III – Emilia Wajda z Siedlisk

                    Albert Bajorek z Burzyna

Wyróżnienia – Jakub Łempa z Lubaszowej

                        Aleksandra Kapałka z Dąbrówki Tuchowskiej

                       Julia Bernal z Burzyna

                       Emilia Michałek z Tuchowa

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom. Byliście wspaniali, macie ogromny talent i duże możliwości.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział i słodki poczęstunek, a nagrodzeni dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Tuchowie oraz Radę Miejską w Tuchowie . Członkowie Młodzieżowej Rady Gminy w Tuchowie, Emilia Słowik, Agata Słomska, Wiktoria Kita, Dawid Zioło, Aleksander Łątka wraz z opiekunem Jerzym Odrońcem dzielnie pomagali w sprawach organizacyjnych w czasie trwania Konkursu – super wykonana praca, dziękujemy. Piekarnia Więcek zaopatrzyła nas w pyszne drożdżówki, tu ślemy podziękowania Ewie i Andrzejowi Więckom. Nasz konkurs zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, Zastępca Burmistrza Wiktor Chrzanowski, Vice-przewodniczący  GKRPA w Tuchowie Jerzy Odroniec.  Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Domu Kultury w Tuchowie a szczególnie Wacławowi Ropskiemu, naszemu operatorowi dźwięku oraz Radosławowi Kamieniowi i Mikołajowi Karpielowi, uczniom SP w Tuchowie, za pomoc techniczną.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich nauczycielom i rodzicom za udział w IX Gminnym Konkursie Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej.

Zapraszamy już za rok!

Justyna Jaworska-Lipka

Paulina Stachura Buś

%d