Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Droga Krzyżowa tuchowskich gimnazjalistów w Bazylice Mniejszej w Tuchowie

29 marca 2019 roku uczniowie tuchowskiej Szkoły Podstawowej  przygotowali i przedstawili inscenizowaną Drogę Krzyżową. Wystawiono ją już po raz siódmy a rozpoczynała się słowami Hymnu do miłości „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca…” gdyż miłość była motywem przewodnim tegorocznej Drogi Krzyżowej. Jezus wraz ze swoją matką wyruszył w drogę na Golgotę, w której towarzyszyły mu postacie z Pisma Świętego oraz człowiek współczesny. Jezus wędrował w ciemnościach kościoła niosąc swój Krzyż aż do stacji IX. Kolejne stacje przedstawione zostały w konwencji teatru cieni tworząc formę średniowiecznych fresków obrazując tragedię Drogi Krzyżowej.

 W świątyni panowała wyjątkowa cisza, którą przerywały głosy narratorów. Oszczędność słowa, wielki spokój kościoła i  przenikliwa muzyka pozwalały zgromadzonym przenieść się myślami w tamte czasy, aby lepiej zrozumieć tajemnicę Śmierci i Zmartwychwstania.

Serdecznie dziękuję uczniom naszej Szkoły za oprawę muzyczną oraz za zaangażowanie, wysiłek i włożone serce. W tym pięknym piątkowym wieczorze uczestniczyli uczniowie:  Julia Kapka, Jowita Grzebień, Izabela Zając, Izabela Sołtys, Aleksandra Jagiełło, Beata Czochara, Amelia Dudek, Emilia Kawa, Martyna Stańczyk, Julia Rąpała, Julia Sobyra, Aleksandra Bajgrowicz, Agata Kloch, Milena Borgula, Wiktoria Łątka, Gabriela Stańczyk, Oliwia Ligęza, Laura Bajorek, Zuzanna Wrona, Joanna Kurczab, Natalia Wzorek, Wiktoria Gąsior, Bartłomiej Janas,  Wiktor Kamykowski, Filip Sajdak, Bogusz Karwat, Jakub Banach, Szczepan Rąpała.   To przedsięwzięcie nie miałoby miejsca, gdyby nie pomoc rodziców , przyjaciół naszej szkoły oraz nauczycieli.  Podziękowania kieruję dla  Roberta Kapki, Jarosława Schabowskiego, Marka Mikosa, Katarzyny Krupy, Piotra Pierzchały, o. Pawła Zyskowskiego.

Szczególne podziękowania kieruję  dla naszych byłych uczniów: Oliwii Madejczyk ,  Karola Guta, Adama Mokrzyckiego, Adama Gurgula i Piotra Czochary, którzy pomimo różnych zajęć w swoich nowych szkołach i uczelniach byli jak co roku z nami.

Dziękujemy Ojcom Redemptorystom za zaproszenie, zaangażowanym za ogromną pomoc, a wiernych zapraszamy na kolejną Drogę Krzyżową już za rok.

Justyna Jaworska-Lipka

Fotorelacja z Gimnazjalnej Drogi Krzyżowej.

Zdjęcia: Krzysztof Jasiński

%d