Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Wycieczka klas czwartych do Krakowa

25.03.2019 r. klasy czwarta „b” oraz czwarta „c” wyjechały na wycieczkę do Krakowa. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym wybraliśmy dwa miejsca, które odwiedziliśmy – Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius oraz Centrum Nauki i Zabawy Klockoland.

W Collegium Maius, najstarszym budynku uniwersyteckim w Polsce uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej roli władców w rozwoju polskiej uczelni. Podczas zajęć pt. „Królewskie trio fundatorów: Kazimierz Wielki, Królowa Jadwiga, Władysław Jagiełło” uczniowie mieli okazję obejrzeć pomieszczenia Collegium oraz poznać historię Akademii Krakowskiej. Zwiedzili również dawną Bibliotekę Jagiellońską, skarbiec oraz lektorium teologów, które dzisiaj pełnią głównie funkcję muzealną.

Największą radość sprawiła dzieciom wizyta w Centrum Nauki i Zabawy Klockoland. Projekt edukacyjny, którego byli uczestnikami pt. „W laboratorium profesora Klockowskiego” był podzielony na trzy części. W laboratorium uczniowie z zapartym tchem oglądali ciekawe doświadczenia i sami wykonywali eksperymenty. W części warsztatowej uczniowie w kilkuosobowych zespołach budowali roboty laboratoryjne. Na końcu zabawy mogli samodzielnie korzystać z prezentowanych ekspozycji fascynujących konstrukcji z klocków. Mieli okazję sterować licznymi robotami z klocków LEGO za pomocą przycisków, tabletów oraz pilotów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Beata Gut – Lisak

 

%d