Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

„W krainie smoka Grynbosa”

1 czerwca zamek „Stara Baśń” w Grybowie zaprosił wszystkich śmiałków  i poszukiwaczy skarbów z klasy 2b na niezwykłą przygodę „W krainie smoka Grynbosa”.

Jedną z wielu atrakcji grodu Stara Baśń jest rodzina smoka Grynbosa. Dowódcą jej straży jest smok Straszomir, który pełni nieprzerwaną wartę przy głównej bramie. Spryt, kamuflaż i przebiegłość pomaga im ukryć się w różnych zakamarkach i czeluściach zamczyska. Tylko nieliczni śmiałkowie są w stanie odnaleźć  wszystkich członków rodziny smoka. W trakcie poszukiwań  dzieci brały udział w średniowiecznej lekcji  historii na wesoło, wyrabiały i piekły  podpłomyki średniowiecznymi metodami, brały udział w turnieju kopistów, trawersowały mury, poszukiwały skarbu ukrytego w grodzie, uwalniały księżniczkę z wieży.

W nagrodę za odkrycie tajemnic zamczyska, najbardziej sprytni poszukiwacze  mieli okazję obudzić smoka i ujrzeć na własne oczy Grynbosa zionącego ogniem.

Podczas pobytu w zamczysku rycerze i księżniczki stracili  rachubę czasu i poczuli się, jak w średniowieczu.  Wszystko co dobre, szybko się kończy. Z rumieńcami  na twarzy (z emocji i gorąca), z łukami, toporami, tarczami rycerskimi i z innymi gadżetami, poszukiwacze skarbów i smoków powrócili do swoich domów.

wychowawca Elżbieta Fryzowska

Fotorelacja

%d