Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

,,Urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą’’, czyli VIII Piknik Szkolny

 

Czy gwiazdy świecą tylko po to, aby każdy mógł znaleźć swoją?

Antoine de Saint-Exupéry

 

Już po raz ósmy w Szkole Podstawowej w Tuchowie odbył się Piknik Szkolny.

,,Urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą’’- tak brzmiało hasło tegorocznego pikniku, którego pomysłodawcą była Justyna Jaworska–Lipka. Jak co roku nasza koleżanka ze szkoły sprawnie kieruje całym przedsięwzięciem.

 

Iście piknikowa pogoda przyciągnęła do amfiteatru wielu chętnych uczniów, rodziców, gości, którzy mogli poczuć się tego dnia jak prawdziwe gwiazdy.

Piknik rozpoczął się od powitania wszystkich zgromadzonych przez Józefa Wzorka, dyrektora szkoły. Potem głos zabrała pani Magdalena Marszałek, Burmistrz Miasta i Gminy Tuchów. Pani burmistrz podkreśliła, że piknik szkolny rozpoczyna cykl imprez plenerowych w naszej gminie.

Piknik szkolny prowadzili konferansjerzy: Justyna Jaworska-Lipka, Piotr Pierzchała, Waldemar Dusza i Tomasz Drogoś.

 

            Na scenie amfiteatru chętne dzieci jak prawdziwe gwiazdy prezentowały swoje talenty recytatorskie, muzyczne, aktorskie, taneczne.

Zdolności recytatorskie pokazali: Wojciech Kras kl. II a, Maria Wieliczko kl. II b, Maja Bartkowska kl. IV a, Kamila Kielawa kl. IV a,

Uczniowie klasy V c wraz z pomocnikami z V b wystąpili w przedstawieniu ,,Wojna trojańska’’ przygotowanym przez: Katarzynę Skrzyniarz, Katarzynę Krupę i Małgorzatę Lekarczyk.

Taniec piracki i kujawiaka wykonała klasa II b -wych. Marta Chruściel-Zoń. Nie ustępowała im w występach klasa II a- wych. Jadwiga Moździerz.

Swoje umiejętności muzyczne przedstawili uczniowie klasy V b -wych. Piotr Pierzchała i dzieci ze świetlicy pod kier. Katarzyny Krupy.

Nie ustawały gromkie brawa. A najgłośniejsze otrzymała nasza wicedyrektor szkoły Alicja Płachno, brawurowo wykonując piosenkę ,,Nie przenoście nam stolicy do Krakowa’’.

Wystąpiły dzieci i młodzież:

– ze Szkoły Muzycznej w Tuchowie (wokal pod dyr. Alicji Stanisławczyk-Karwat i perkusja pod dyr. Rafała Pawlaka ). Śpiewali: Jan Stanisławczyk  kl. IV a, Łucja Mikos kl. III c, Milena Trzaskowska kl. II b, Karolina Więcek kl. V b, Alicja Gawron kl. V a.

Na perkusji grali: Wiktor Kwaśny kl. V c, Wojciech Mazurkiewicz  kl. VI b, Rozalia Kajmowicz kl. V a, Igor Kajmowicz kl. II a,  Julia Płachno kl. IV b.

– Zespół Cantando działający przy Domu Kultury  w Tuchowie  pod   dyrekcją Pauliny Kloch,

– z Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie,

– ze Szkoły Językowej, Studio Baletu i Tańca „School 4U” Magdalena Bienia-

Antoniuk ( grupy taneczne oraz wysęp wokalny szkoły językowej),

– Zespoły Voice I, Voice II działające przy Domu Kultury w Tuchowie, trener Paweł Potępa oraz zespół Voix działający przy Domu Kultury w Ciężkowicach, trener Małgorzata Kołodziej.

Podczas pikniku nastąpiło też wręczenie nagród w konkursie: Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Na koniec mogliśmy obejrzeć pokaz judo przygotowany przez Krzysztofa Guta i Pawła Słowika. Judocy pokazali ćwiczenia i układy. Podopieczni trenerów zdobywają mnóstwo nagród w prestiżowych zawodach w judo, a liczba trenujących świadczy o zainteresowaniu tą dziedziną sportu.

Wokół ,,Sokoła’’ rozmieściły się gwiazdorskie stoiska przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły. Były to m.in.:

,,Czerwony Dywan’’– jak sama nazwa wskazuje, można było przejść po prawdziwym czerwonym dywanie i w gwiazdorskiej pozie stanąć na ściance do zdjęcia. Otrzymana czarna fotografia za kilka lat przywoła miłe wspomnienia…

,,Malujemy twarze’’ – twarze malowali, nie zgadniecie, Beyonce, Ariana Grande, Hailey Biber i Kim Kardashian!

,,W Alei Gwiazd’’ można było odcisnąć dłoń w masie solnej i umiejscowić ją w alei, a potem zabrać pracę do domu.

,,Ludzie sukcesu’’ -chętni losowali portrety ludzi sukcesu i rozpoznawali je.

– w ,,Gwiazdobiorze’’ dzieci zdobiły znaki zodiaku i robiły bransoletki.

,,Kochana Mamo’’ -z okazji zbliżającego się Dnia Matki dzieci tworzyły kwiatki.

,,Pod niebem gwiazd’’ –  wszyscy zdobili gwiazdy, aby potem otrzymać nagrodę.

Przy wejściu do ,,Sokoła’’ znajdowało się stoisko ze skamieniałościami. Pod mikroskopem można było podziwiać m.in. otwornice mioceńskie. Przy stoisku Rummikub gromadzili się chętni sprawdzić swoje umiejętności w grze.

            Natomiast przy placu przed Domem Kultury rozłożyło się miasteczko sportowo-rekreacyjne, gdzie każde dziecko znalazło ulubioną grę, zajęcie. Miasteczko udostępnił Paweł Gieracki–SIATKA BLOK. Można było zobaczyć też, jak wygląda wnętrze najprawdziwszego wozu strażackiego oraz podziwiać Grupę Miłośników Motocykli OWL’S RIDERS, czyli najprawdziwsze motocykle. Grupa ta obdarowała najmłodszych słodyczami, breloczkami i opaskami odblaskowymi.

Przy Domu Kultury swoje stoiska miały też tutejsze szkoły średnie: Liceum Ogólnokształcące Mikołaja Kopernika oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem.

Nie byłoby tak udanego przedsięwzięcia bez pomocy dobrych ludzi. Dlatego szczególne podziękowania otrzymały instytucje, firmy i osoby:

 

 1. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Tuchowie
 2. Gmina Tuchów
 3. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie
 4. Starostwo Powiatowe w Tarnowie
 5. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie
 6. Firma ROJAR – Robert Osika, Jarosław Osika, Emil Osika
 7. UPM Service
 8. Szkoła Językowa, Studio Baletu i Tańca -Magdalena Bienia-Antoniuk
 9. Dom Kultury w Tuchowie
 10. Piekarnia Ewa i Andrzej Więcek
 11. DH Trójka-Janusz Grzenia
 12. Usługi stolarskie Dawid Bodzioch
 13. Kobis- Paweł Wojtanowski
 14. Sabina i Daniel Łazarek
 15. Masarnia Amigos
 16. Centrum Zdrowia Tuchów
 17. Sołectwo Lubaszowa
 18. Sołectwo Siedliska
 19. OSP Dąbrówka Tuchowska
 20. OSP Tuchów
 21. Szkoła Muzyczna w Tuchowie
 22. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie
 23. Hitpol Tuchów -Paulina i Mateusz Ptaszkowscy
 24. Mini -Maxi Piotr Lipka
 25. Mateusz Ślaga
 26. Dorota i Piotr Szablowscy
 27. Firma Korex
 28. Paulina i Jakub Malinowscy
 29. Waldemar Dusza,
 30. Bogdan Płachno
 31. Tomasz Drogoś
 32. OWL’S RIDERS Tuchów
 33. Paweł Gieracki SIATKA BLOK
 34. Kosta Maciej Kędzior
 35. Alicja Stanisławczyk -Karwat
 36. Rafał Pawlak
 37. Ośrodek Rekreacji Dolina Białej
 38. Jadwiga i Mateusz Włodarz
 39. Zespół Taneczny Voice działający przy Domu Kultury w Tuchowie
 40. Zespól Taneczny Voix z Ciężkowic
 41. Paulina Kloch -Pracownia głosu
 42. Marian Łowczowski
 43. Radosław Płachno
 44. Piróg Artur
 45. Marcin Hudyka
 46. Aleksandra Osika
 47. Sklep Papierniczy Danuta Piątek
 48. Anna i Sebastian Barwacz, Czesław Krogulski
 49. Michalina Peca
 50. Paweł Słowik
 51. Paweł Potępa
 52. Zespół Cantando działający przy Domu Kultury w Tuchowie
 53. Klasztor o. redemptorystów
 54. Parafia św. Jakuba Apostoła w Tuchowie
 55. Carrefour Tuchów
 56. Gulimex- Grzegorz Gut
 57. Katarzyna i Grzegorz Mastalerz

W naszej szkole uczą się naprawdę zdolni uczniowie, którzy pokazali swoje talenty i umiejętności, wzbudzające podziw i uznanie.

             O głodnych i spragnionych nie zapomniała tego dnia nasza kuchnia szkolna. Panie kucharki uraczyły nas smacznym gorącym daniem. Dziękujemy.

            Na koniec zapraszam do wnikliwej lektury, co o pikniku napisały dzieci:

***

,,Wrażenia z pikniku szkolnego w Tuchowie były naprawdę wspaniałe. Piękna pogoda i przyjazna atmosfera sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili. Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnorodnych grach i zabawach, a także w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Dużą popularnością cieszyły się stoiska z pysznym jedzeniem, gdzie można było spróbować domowych ciast, kiełbasek z grilla oraz orzeźwiających napojów.
Rodzice chętnie angażowali się w organizację i prowadzenie różnych atrakcji, co dodatkowo wzmocniło poczucie wspólnoty. Niezapomniane były również występy artystyczne przygotowane przez uczniów – od pokazów tanecznych, przez recytacje, aż po koncert szkolnego zespołu muzycznego.

Piknik był także doskonałą okazją do integracji i rozmów, zarówno dla uczniów, jak i dla dorosłych. Wszyscy zgodnie podkreślali, że takie wydarzenia są świetnym sposobem na zacieśnianie więzi w szkolnej społeczności oraz na spędzenie czasu na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie. Bez wątpienia był to dzień pełen radości i uśmiechów, który na długo pozostanie w pamięci uczestników. (Hubert Madejski, kl. VII a)

***

,,Piknik szkolny w tym roku, według mnie, był bardzo udany. Było bardzo dużo atrakcji, wiele ciekawych stoisk i świetnych występów na scenie amfiteatru. Razem z kolegami i koleżankami zbieraliśmy losy i wymienialiśmy je na gwiazdki, aby skorzystać z przywilejów – mieliśmy przy tym dużo zabawy. Najbardziej podobała mi się strefa sportowa i zamki dmuchane. Na pikniku dużo działo się na scenie – ja też brałam  udział, mówiłam wiersz ks. Jana Twardowskiego i tańczyłam.

Według mnie to był najlepszy piknik szkolny, na jakim byłam i super spędziłam na nim czas’’. (Kamila Kielawa, kl. IV a)

***

,,Wiele pozytywnych emocji i wrażeń wywarł na mnie piknik szkolny pn. ,,Urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą’’. Wśród licznych stoisk każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najbardziej podobało mi się stoisko z minigrami. Z łatwością zdobyłem gwiazdę dla mojej klasy. Byłem pod wrażeniem, ile mamy w szkole gwiazd, bo na scenie cały czas występowali koledzy i koleżanki ze szkoły, włącznie z Panią Dyrektor Alicją Płachno. Najbardziej podobała mi się ,,Wojna trojańska’’. Skorzystalem również z atrakcji w wesołym miasteczku – ścianki wspinaczkowej i kuli.

Cieszę się, że tak miło mogłem spędzić sobotnie popołudnie’’. (Maciej Kita, kl. V a)

***

,,O godzinie 14.00 pan dyrektor Józef Wzorek i pani Justyna Jaworska-Lipka, pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia, oficjalnie rozpoczęli imprezę. (…) Nauczyciele naszej szkoły przygotowali ciekawe stoiska, na których dzieci za wykonanie zadania zdobywały punkty, następnie wymieniały je na gwiazdy. Zdobyte gwiazdy można było później wymienić na przywilej dla klasy. Na stoiskach dzieci robiły odciski rąk, kolorowały znane postacie, rozwiązywały ciekawe zadania matematyczne i przygotowywały gwiazdy ze swoimi imionami. Był oczywiście czerwony dywan i ścianka, na której można było zrobić sobie fotografię. Uczniowie mogli przebrać się za ulubionych celebrytów. Dziewczyny z klas ósmych zaplatały kolorowe warkoczyki i robiły ,,celebryckie’’ makijaże.

(…) Bardzo dużą popularnością cieszyli się również zaproszeni szczudlarze, którzy kręcili się między dziećmi, robiąc ogromne bańki mydlane i rozdając balony w kształcie gwiazd.

Nie zabrakło również czegoś dla ciała. Uczniowie CKZiU przygotowali przepyszne przekąski na słodko i słono oraz orzeźwiającą lemoniadę w różnych smakach.

(…) Do domu wróciłam zmęczona i pełna wrażeń’’. (Kornelia Wojtanowska, kl. V b)

 ***  

,,W tym roku piknik szkolny był naprawdę super, ponieważ sam z moimi kolegami z klasy miałem swoje stanowisko. Też fajnym urozmaiceniem było zbieranie gwiazdek, dzięki  którym można było zdobyć sobie przywileje , np wyjście na lody, jedną podpowiedź na sprawdzianie i na jednej z wybranych lekcji będzie można oglądać film.

Podobało mi się, że było dużo różnych stanowisk i bardzo ciekawych występów.

Uważam, że piknik 2024r. był jednym z najlepszych dotychczasowych pikników.

(Iwo Urbanik, kl. VII a)

***

,,W tym roku temat przewodni pikniku szkolnego brzmiał „Urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą’’. Główną atrakcją były stoiska, przy których dzieci mogły zbierać losy, a następnie wymieniać je na nagrody.

Moim zdaniem wydarzenie zostało wspaniale zorganizowane, było wiele przemyślanych atrakcji oraz świetne występy na scenie.

Podsumowując, uważam, że tegoroczny piknik szkolny był dotychczas najlepszym, a powiedzenie: <<Wszystko, co dobre, szybko się kończy>> idealnie opisuje 4 godziny tam spędzone.
Z pewnością ten piknik na długo pozostanie w mojej pamięci, jak i wszystkie poprzednie, albowiem w tym roku kończę szkołę podstawową’’. (Angelika Kędzior, kl. VIII a)

***

,,Tegoroczny piknik szkolny pod tytułem „Urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą” odbył się 18.05. W mojej opinii piknik był udany. Każdy ze zgromadzonych starał się, by atmosfera była wyjątkowa. Na twarzach wielu dzieci zagościł szczery uśmiech. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu.

Jako uczennicy, która w tym roku kończy szkolę podstawową, będzie mi szczególnie przykro rozstać się z pomaganiem w takich dniach. Wraz z kolegami i koleżankami przebieraliśmy się za piosenkarzy oraz aktorów. Uważam, że to była świetna zabawa i wspaniale spędzony czas.

Serdecznie chcę podziękować Pani Justynie Jaworskiej-Lipce za to, że mogliśmy pomagać przy organizacji pikników szkolnych. Dziękuję również za minione pięć lat wychowawstwa. Wyniosłam od Pani wiele wartości, które na pewno przydadzą mi się w życiu. Jestem wdzięczna, że mogłam mieć Panią jako wychowawcę.

Pani Justyna Jaworska-Lipka nauczyła mnie przede wszystkim wytrwałości, jaką wkłada się w każdą podejmowaną pracę. Pomysłowość, cierpliwość i wyrozumiałość to zalety naszej Pani’’. (Maja Przęczek, kl. VIII a)

 

opracowała Renata Gąsior

i uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuchowie

Galeria zdjęć

%d