Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Siostry znokautowały innych uczestników

Nasze uczennice, siostry Weronika i Klaudia Bandyk, odniosły spektakularne zwycięstwo w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, który odbył się we wtorek 15 maja 2018 w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Tuchowie.

W tym roku konkurs dotyczył Republiki Federalnej Niemiec, a wymagana była znajomość historii, literatury, geografii, polityki, kultury i życia codziennego w tym kraju. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa 12 uczniów klas gimnazjalnych oraz 7 szkoły podstawowej. Test pisemny w języku polskim składał się z ponad 100 pytań, a następnie 6 najlepszych uczniów przechodziło do etapu ustnego, w którym mieli oni do wyboru pytania po polsku lub po niemiecku.

Już po części pisemnej Weronika i Klaudia miały ponad 20-punktową przewagę nad pozostałymi uczestnikami konkursu, a więc obie zakwalifikowały się do rundy ustnej. Wraz z nimi z naszej szkoły na pytania odpowiadała również Aleksandra Iwaniec z klasy 7b.

Po 8 rundach siostry nie oddały zwycięstwa, i tak pierwsze miejsce zdobyła Weronika Bandyk z klasy 2c, a tuż za nią na drugim miejscu uplasowała się Klaudia Bandyk z klasy 3c.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów w zdrowej rodzinnej rywalizacji!

%d