Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Klasy 1d i 3c w fabryce bombek choinkowych.

„Wiszą bombki na choince całe kolorowe.
Małe pieski, małe kotki, gwiazdki purpurowe.”

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dnia 29 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1d i 3c wraz z opiekunami wybrali się do fabryki bombek „Szklana Gwiazda” w Brzesku. Na własne oczy mogli zobaczyć długi proces produkcji ozdób choinkowych.

Dzieci odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – – dekoracji. . Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. Po zapoznaniu się z wszystkimi etapami powstawania bombek, dzieci uczestniczyły w warsztatach, na których wykonywały swoją pamiątkową bombkę. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu ręcznie malowanych świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Poza bombką wykonaną własnoręcznie, przywieźli także upominki zakupione w firmowym sklepie.

 

%d