Podsumowanie akcji charytatywnej „Zostań Aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego”.

Akcja „Zostań Aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego” dobiegła końca. Trzecie piętro naszej szkoły zebrało 182 mięciutkich, nowiutkich, cudownych zabawek gotowych do przytulania. Wszystkie pluszaki zostały zapakowane w kartony i worki, a do jednej paczki został dołączony list o następującej treści:

……………………………………………………………………………………………………………

Tuchów, 19.11.2019

 

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE DZIECI

ZRZESZENI W FUNDACJI „GDY LICZY SIĘ CZAS” W LUBLINIE

 

Jesteśmy nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

W ostatnim czasie postanowiłyśmy razem ze swoimi wychowankami i ich Rodzicami zostać ANIOŁAMI CHORYCH DZIECI. I w ten sposób, od kilku dni wszyscy przynosili zabawki. Misie i inne pluszaki, to przyjaciele z dzieciństwa, powiernicy sekretów, zawsze wierni, cierpliwi, kochani, gotowi do przytulania.

Mamy nadzieję, że nasza społeczność szkolna podarowała namiastkę radości w trudnych chwilach życia, a na buziach dzieci zagości uśmiech i moment zapomnienia.

Pozdrawiamy, życzymy zdrowia i siły do przezwyciężania problemów życiowych, a małym wojownikom ślemy dużo dobrej energii do walki z chorobą.

…………………………………………………………………………………………………………………

 

Znalazł się również „wspaniały Anioł”, który włożył prezenty do swojego dużeeego samochodu i osobiście zawiózł je do fundacji pod wskazany adres.

Brakuje słów uznania dla wszystkich zaangażowanych Rodzin dzieci z klas 1 – 3, 4 uczennic z klas starszych i ludzi dobrej woli. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Jesteście ludźmi wrażliwymi na niedolę drugiego człowieka – dziecka. Proszę sobie pomyśleć, że to może Wasz pluszak otrze w grudniowy czas łzy bólu z twarzy dziecka i wywoła uśmiech.

Pamiętajmy, że… „Bóg stworzył cierpienie. Potem dodał mu skrzydła z lekkiego eteru i ciszy. Tak powstały Anioły”.

 

Wdzięczne nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

%d bloggers like this: