Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

PO RAZ KOLEJNY JESTEŚMY NAJLEPSI W KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH DACH

Aż 3 spośród pięciu głównych nagród w Konkursie Wiedzy o Krajach DACH (Deutschland, Österreich, Schweiz), który miał miejsce 4 czerwca w CKZiU w Tuchowie,  trafiły w ręce uczniów naszej szkoły.

Konkurs corocznie gromadzi uczniów szkół z regionu (Siedliska, Zabłędza), a jego tematem są kraje niemieckiego obszaru językowego czyli:  Niemcy, Austria i Szwajcaria.

W tym roku była to Austria, a uczniem, który wiedział o niej najwięcej okazał się Kacper Lisiak z klasy 3b gimnazjum, tuż za nim na miejscu 2 była Weronika Bandyk z klasy 3c, a Jakub Hołda z klasy 3d zajął miejsce 4.

Uczniowie mieli do napisania test składający się ze 100 pytań, a 5 najlepszych przechodziło do etapu ustnego, w którym udzielali oni odpowiedzi na pytania z wielu różnych dziedzin (historia, geografia, polityka, życie codzienne, literatura, sztuka itp.) w języku polskim lub niemieckim (do wyboru, te po niemiecku punktowane były podwójnie). Nasi uczniowie nie bali się odpowiadać w języku niemieckim, więc pytania z puli za 4 punkty wyczerpały się jako pierwsze, co w historii konkursu zdarzyło się po raz pierwszy!

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu umiejętności językowych w szkołach średnich!

%d