Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościGaleria filmowaZdjęcia Gim

Za nami… III PIKNIK SZKOLNY Zespołu Szkół w Tuchowie

Tegoroczny Piknik Szkolny odbył się 20 maja  pod hasłem Znane i nieznane kraje świata. Ambitny plan działania opracowały jak – co roku – te same mózgi. Przedsięwzięcie tego rodzaju cieszy się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Integruje, uczy współdziałania, łączy pokolenia, zmusza do podejmowania nowych wyzwań, na które normalnie wcale nie ma się ochoty, uczy nowych rzeczy, pobudza do twórczej działalności, zachęca do pokonywania własnych słabości a przede wszystkim dostarcza śmiechu, ruchu i radości. Naturalnie nie ukryje się fakt, że organizacja tak dużego projektu pochłania wiele czasu wszystkich, którzy są zaangażowani w przygotowanie imprezy.

20 maja 2017 roku już od świtu grupy porządkowe uczniów pod opieką nauczycieli i obsługi szkoły zwoziły potrzebne rzeczy do amfiteatru i na teren wokół Domu Kultury, grupa uczniów i nauczycieli z ulotkami reklamującymi Piknik oraz ciasteczkami ruszyła o godz.9.00 na happening uliczny zachęcając do udziału w III Pikniku Szkolnym. Wszyscy byli poprzebierani za ludzi różnych krajów i z różnych kontynentów. Już od samego rana grupy występujące przygotowywały się do występów, ćwiczono tańce, robiono próby, przygotowywano stoiska. Partnersko współdziałały z nami sąsiednie szkoły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, a także OSP Tuchów, Centrum Zdrowia i miasteczko zabaw dla dzieci, czyli dmuchane zamki, kule wodne i wiele innych atrakcji. Nauczyciele i uczniowie w myśl hasła Znane i nieznane kraje świata przebrali się za ludzi z różnych krajów, co dodatkowo stanowiło ogromną atrakcję. Trzeba przyznać, że niektórych trudno było poznać. A oto krótka lista wydarzeń, bo wszystkiego nie sposób opisać. Imprezę uroczyście w stroju weneckiego Doży rozpoczął Józef Wzorek – dyrektor ZS w   Tuchowie. Podczas, gdy na stoiskach, na których robiono niestworzone rzeczy, o których potem, roiło się od dzieci i młodzieży zdobywającej kupony na loterię fantową oraz atrakcje w wesołym miasteczku, na scenie odbywały się między innymi: taniec gimnazjalistek pod kierunkiem Renaty Szeląg- kankan; konkurs instrumentalny  „A z  jakiego kraju ta melodia?” w wykonaniu absolwentów: Anny Sikorskiej, Dominika Patyka, Mateusza Patyka i uczniów ZS: Martyny Stańczyk, Wiktorii Sikorskiej, Patrycji Lisiak, Pawła Sikorskiego, Pawła Hołdy:

  1. .Melodia z filmu „ Gang Olsena”
  2. ”El condor pasa” – melodia peruwiańska
  3. E viva Espania
  4. Kazaczok- rosyjska melodia
  5. Charleston ;

taniec charleston – Alicja Mendel, Karolina Gurbisz,  Izabela Zając oraz Paulina Janiga- opiekun Renata Szeląg; pokaz piłkarski – przygotowany przez  Łukasza Jurka oraz uczniów klas sportowych naszego gimnazjum; taniec „Kujawiak”  uczniowie klasy 1 b SP  przygotowany   przez Martę Chruściel- Zoń; PRoJECT Lubosza Karwata – ściana obok amfiteatru  Lubosz Karwat i uczniowie naszej szkoły;. Obejrzeć można było również przedstawienie „Wojna Trojańska” – przygotowane przez Katarzynę Skrzyniarz i Renatę Szeląg z uczniami klas 5 a,b,c ; posłuchać piosenki : Wiktorii Baran kl. 2 d S.P, Joanny Hołdy i Miłosza Podrazy klasa 2 a SP. Następnie był taniec turecki „Kasik”  przygotowany przez uczniów klasy 1 A gimnazjum pod kierunkiem Justyny Jaworskiej- Lipki; wystąpił też ksiądz proboszcz i uczniowie klas 3 SP ze śpiewem; nastąpiło podsumowanie konkurencji prowadzonych przez samorząd Szkoły Podstawowej ; odbywały się  zabawy ruchowe prowadzone przez Samorząd  Gimnajzum – belgijka, „czekolada”, „taniec kowbojski”; pokaz strażacki przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Tuchowie; Polonez – uczniowie klas 3c/d gimnazjum opiekun Anna Górska;  Piosenki : Wiktoria Sikorska „O mnie się nie martw”,  Oliwia Madejczyk „Szyby”, Martyna Stańczyk, Izabela Sołtys, Kinga Szczepańska „Alleluja”; podsumowanie samorządu Gimnazjum ; uczniowie LO  – piosenka i taniec; pokaz judo-  Krzysztof Gut;  Piosenka –  Kinga Schabowska „ Knock, knock, knocking on heavens door”  oraz piosenka „ Francuska”; podsumowanie projektu „ Wiem, czuję, pomagam” – realizowany przez uczniów klasy 3 d SP. P. Anna Jurek; taniec brazylijski; występ wokalny Pauliny Kloch i Dawida Gnacka; barwne i ciekawe tańce afrykańskie -Natalia Czachor- Kamila Banek 5b, Oliwia Ligęza 6b, Iza Wajda 6b, Iza Zając 1a , Wiktoria Kamykowska 1a, Martyna Stańczyk 1a, Patrycja Galas 2b, Beata Bartkiewicz 3a, Iwona Hołda 3a, Julia Odroniec 3a, Klaudia Łątka 3a, Julia Bryl 3a, Jakub Wajda 3a.

Piknik uroczyście zakończył dyrektor Zespołu Szkół w Tuchowie.

Cały ten ogrom pracy, trud przygotowań, radość i dobra zabawa nie mogły by się odbyć, gdyby nie sponsorzy.  Gorące podziękowania składamy osobom i firmom, które pomogły rzeczowo lub finansowo w realizacji naszego przedsięwzięcia, a są to:

Firma Kosta p. Maciej Kędzior i Tomasz Kłusek

Firma Rojar p. Aleksandra i Robert Osika, Emil, Jarosław Osika

Gminna Komisja Rozwiązywania Probemów Alkoholowych w Tuchowie

Firma Karmot Ewa i Grzegorz Duda

Masarnia Amigos „ Anita i Piotr Zgórscy”

Straż Pożarna w Tuchowie p. Maciej Boratyński, Łukasz Wąs,

p. Daniel Łazarek,

p. Ewa i Andrzej Więcek – Piekarnia Ewa Więcek

Firma Zicom

p. Waldemar Dusza

p. Renata Wojtanowicz –Apteka pod Orłem

p. Mirosław Wojtanowicz

p. Agnieszka Piotrowska

p. Robert Osika i Janusz Osika Firma „Osika Meble”

Wydawnictwo WSiP

p. Alicja i Mirosław Urbanik

p. Barbara i Grzegorz Mazurkiewicz

p. Bogdan Płachno

p. Michalina i Tadeusz Peca

p. Wacław Sajdak – Masarnia Sajdak

p. Radosław Płachno

p. Regina Płowiecka

p. Piotr Lipka

p. Tomasz Drogoś

p. Michalina Jaworska

p. Agnieszka i Wojciech Czopkowicz

p. Lubosz Karwat

p. Piotr Galas

p. Robert Mruk

p .Paulina Kloch

p. Dawid Gnacek

p. Grzegorz Wesołowski

Czyste Powietrze Tuchów

Nationale Nederlanden – ubezpieczenia

Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Dom Kultury w Tuchowie (Janusz Kowalski, Maria Kras, Wacław Ropski oraz pracownicy DK). Należy podkreślić, że wśród sponsorów znajdują się jeszcze osoby anonimowe, których tutaj nie wymienimy, ale serdecznie dziękujemy im wszystkim za wsparcie.

Podziękowania składamy też uczniom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom Zespołu Szkół w Tuchowie, dyrekcjom szkół CKZiU oraz LO w Tuchowie, dyrekcji Centrum Zdrowia Tuchów, OSP Tuchów oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszego przedsięwzięcia.

Piknik był niezwykle udany i zintegrował lokalną społeczność. Pogoda dopisała, co było bardzo ważne. Należy podkreślić, że na stoiskach dzieci i młodzież wykonywała niezwykle ciekawe rzeczy, między innymi tworzono makiety znanych budowli świata z pudeł i pudełeczek, malowano twarze, malowano deski i deseczki tworząc przepiękne obrazy, odbywały się quizy i konkursy językowe, geograficzno-przyrodnicze, składano origami, wykonywano pióropusze, łapacze snów, wieńce karaibskie, naczynia afrykańskie, instrumenty, biżuterię, znaczki pocztowe, kotyliony, serwetki, maski, zakładki do książek, malowano bumerangi, balony, pingwiny i kangury, rzeźbiono w jabłkach, tworzono mapy krajów z ich mieszkańcami i zwierzętami zamieszkującymi dany kontynent. Wiemy, że materiały na stoiskach znikały w oka mgnieniu, co znaczy, że wszystkie warsztaty i zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na stoiskach przygotowanych przez CKZiU można było skosztować wyśmienitej kawy i wielu oryginalnych potraw z kuchni całego świata. Zapewne zapomnieliśmy o wielu rzeczach, o których warto było powiedzieć, ale trudno, nie wszystko można opisać słowami. Dobra zabawa i promocja naszej szkoły była celem III Pikniku Szkolnego, który udał się wspaniale, za co wszystkim gorąco dziękujemy.

organizatorzy

Fotorelacja: Piotr Lipka

Opublikowany przez Zespół Szkół w Tuchowie na 22 maja 2017

Relacja z III Pikniku Szkolnego – Michał Brzeżański kl. 3d Gim

%d