Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościPO WER III

Przygotowania do mobilności w projekcie „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” trwają…

Od 2 do 4 lipca br. dwoje nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w krótkiej wizycie przygotowawczej do mobilności w projekcie „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkaliśmy się z koordynatorem projektów europejskich we współpracującej z nami szkole, panem Fernando Carvalho oraz wicedyrektorem szkoły, panem Augusto Vilas Boas. Zwiedziliśmy szkołę partnerską Agrupamento de Escolas de Barcelos, dowiedzieliśmy się więcej o tym, jak wygląda edukacja w Portugalii oraz omówiliśmy dokumentację projektu. W kolejnych dniach wizyty przygotowawczej, odwiedziliśmy propozycje miejsc noclegowych dla naszych uczniów oraz omówiliśmy szczegółowo program mobilności i ustaliliśmy swoje zadania związane z jego realizacją.

Teraz przygotowania przenosimy ponownie na nasz grunt. Po odbyciu kolejnych godzin zajęć przygotowawczych z uczniami oraz po dopełnieniu kwestii logistycznych, wybierzemy się 27 września br. do Barcelos, gdzie nasi uczniowie będą zrealizować program mobilności z portugalskimi rówieśnikami i rozwijać w ten sposób swoje kompetencje kluczowe. Mamy nadzieję, że uda się to w zaplanowanym terminie. 

 

Magdalena Hońdo

członek zespołu ds. realizacji przedsięwzięcia

w ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” 

%d