Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W środę 6 grudnia 2023 roku biblioteka szkolna miała zaszczyt przyjąć do grona czytelników nowych uczniów z klas pierwszych. Był to szczególny dzień zarówno dla bibliotekarek jak i dla pierwszoklasistów. Przygotowałyśmy dla nowych członków biblioteki zakładki do książek, drobne prezenty oraz -od Instytutu Książki- zestaw Wyprawka dla pierwszoklasisty, gdzie znalazły się ciekawe pozycje zarówno dla uczniów jak i dla rodziców. Jako nauczyciele bibliotekarze przygotowałyśmy również List do Rodziców z prośbą o głośne czytanie swoim dzieciom, z wykazem zalet głośnego czytania i wieloma ciekawostkami dotyczącymi roli Rodzica w rozwijaniu tej cudownej pasji, jaką może być czytanie książek.

Oto krótki fragment: „Dzieci, u których zaszczepiono miłość do książek dołączają do ekskluzywnego Klubu Ludzi Czytających, którego każdy uczestnik ma przywilej obcowania sam na sam w wybranym przez siebie czasie  z największymi myślicielami, artystami, wynalazcami czy pisarzami, jakich wydała ludzkość. Czy to nie kusząca propozycja?”

Zapraszamy do lektury, do codziennego głośnego czytania dzieciom od urodzenia do co najmniej dwunastego roku życia, a nawet dłużej i stopniowego ograniczenia mediów wizualnych.

Katarzyna Krupa, Justyna Jaworska-Lipka

Galeria zdjęć

%d