Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościPrimary School Musical

MUZYCZNA PODRÓŻ DO PORTUGALII

Od 16 do 20 kwietnia grupa 5 uczniów z klasy 6a wraz z 2 opiekunami uczestniczyła w wyjeździe do Portugalii do szkoły EB1 Igreja Cristelo – Agrupamento de Escolas de Barcelos w Portugalii w ramach współpracy międzynarodowej w projekcie Erasmus+ “Primary School Musical”. Inicjatorem projektu jest hiszpańska szkoła Escola Jaume Balmes w Hiszpanii i grupa uczniów z tej szkoły też odwiedziła Portugalię. Nasza szkoła jest w projekcie organizacją przyjmującą, więc w maju powitamy grupy uczniów z Hiszpanii i Portugalii w Tuchowie. Jednak w odpowiedzi na zaproszenie partnerskich szkół, zostały też zorganizowane wyjazdy zagraniczne uczniów z naszej szkoły zaangażowanych w projekt. 

Podczas krótkiego, ale intensywnego pobytu w Portugalii, uczniowie pracowali w szkole i prezentowali efekty swoich kilkumiesięcznych działań poprzedzających wyjazd. Były to między innymi: stworzenie prezentacji swojego kraju, miasta i szkoły, nagranie swoich wizytówek, opracowanie gry Who is Who, a przede wszystkim praca nad scenariuszem do jednej części musicalu (każda ze szkół partnerskich była odpowiedzialna za przygotowanie jednego aktu). Tematem przedstawienia jest poszukiwanie pozytywnych wartości w życiu i szukanie motywacji, aby zmieniać świat wokół nas na lepszy. Punktem kulminacyjnym wyjazdu była wspólna prezentacja wszystkich części musicalu.

Oprócz działań w szkole był też czas na zajęcia krajoznawcze – uczniowie mieli okazję odwiedzić miasta Porto i Braga, a w ostatnim dniu, po prezentacji musicalu zrelaksować się nad Oceanem Atlantyckim w mieście Esposende. 

Oprócz pozytywnych wrażeń związanych z wyjazdem do nowych miejsc, każdy z uczestników miło wspomina również współpracę z uczniami z zagranicy i nawiązywanie nowych kontaktów oraz praktyczną lekcję głównie języka angielskiego, choć nie zabrakło też akcentów z językiem hiszpańskim i portugalskim:)

Fotorelacja

 

%d