Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

IX edycja Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „ Po polsku o historii”

29 września w Szkole Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie  odbyły się eliminacje do IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „ Po polsku o historii”. Uczniowie naszej szkoły po raz czwarty napisali dyktando o ważnych wydarzeniach w historii naszej Ojczyzny. Etap szkolny dotyczył powstań śląskich. Celem konkursu było zaangażowanie młodzieży w pielęgnowanie narodowej tradycji historii, w tym kultury języka polskiego.

Karol  Szczerba uczeń klasy 5b z wynikiem przekraczającym 90 punktów został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego.

Eliminacje wojewódzkie Konkursu odbyły się 26 października 2021r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. W kategorii klas  IV-VI w dyktandzie  wzięło udział 65 uczniów. Tym razem  tekst dotyczył II wojny światowej, a dokładniej opisywał operację „ Mosty”.

Karol Szczerba uzyskał  96 punktów i został laureatem Konkursu zdobywając II miejsce ex aequo na etapie wojewódzkim i III miejsce ex aequo  w Polsce.

17 listopada 2021r. w Krakowie w Sali Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród.

Karolowi gratulujemy tak znakomitego wyniku i życzymy wielu dalszych radości w ciągłym odkrywaniu języka polskiego i historii!

Katarzyna Wojtanowska

%d