Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

„Tajemniczy ogród”

13 czerwca w Domu Kultury  odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie należących do koła teatralnego. Spektakl na motywach powieści F. H.Burnetta pt. „ Tajemniczy ogród” został przygotowany przez nauczycielki SP Tuchów : Klaudię Sajdak, Agnieszkę Mitoraj i Katarzynę Wojtanowską.

Dziesięcioletnia osierocona i rozkapryszona dziewczynka Marry Lenox (Kornelia Wojtanowska) przybywa z Indii do tajemniczej posiadłości swojego wuja, położonej na wrzosowiskach w Yorkshire. W nowym domu odkrywa wiele tajemnic:  ogród należący do jej tragicznie zmarłej ciotki, istnienie kuzyna Collina(Wojciech Igielski), o którego istnieniu wcześniej nie miała pojęcia i który prawdopodobnie jest bardzo chory. Poznaje Charlotte(Laura Sajdak), dziewczynkę mającą magiczny, bliski kontakt z przyrodą, rozgadaną służącą Martę (Hanna Wąsik),dzięki której dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy, apodyktyczną gospodynię panią Medlock (Magdalena Gogola) oraz ogrodnika Bena  (Amelia Galas),  potajemnie zajmującego się zamkniętym ogrodem. Pojawienie się dziewczynki odmienia życie wszystkich bohaterów.

Młodzi aktorzy świetnie wczuli się w role i fenomenalnie je odegrali. Warto również wspomnieć o przepięknej, bajkowej scenografii magicznego ogrodu.

Na koniec Karolina Więcek rewelacyjnie wykonała utwór Roksany Węgiel pt.” Tajemnice” wzruszając widzów do łez.

Była to magiczna  opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, która wszystko zmienia i o uzdrowicielskiej mocy kontaktu z przyrodą.

Spektakl wzruszał, bawił i zmuszał do refleksji, a przede wszystkim poruszył serca widzów, bez względu na wiek.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego przedstawienia.

Galeria zdjęć

 

%d