Akcja charytatywna pt. ”Tuchowskie Mikołaje chorym Dzieciom”

 W naszej szkole w dniach 2-10 listopada trwała akcja charytatywna pt. ”Tuchowskie Mikołaje chorym Dzieciom”. Młodzież klas 7a, 7c oraz 8d pod kierunkiem wychowawców przygotowała plakaty informacyjne zachęcające społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji.  Jej celem było sprawienie radości małym pacjentom Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala w Krakowie.

Akcja przeszła nasze oczekiwania! Zaangażowanie dzieci oraz rodziców było ogromne!

Dzięki naszym uczniom udało nam się zebrać:

145 opakowań puzzli,

119 gier edukacyjnych,

144 zabawek,

5 opakowań słodyczy.

Po zakończeniu akcji siedmiu wolontariuszy przystąpiło do zapakowania darów. Przekazaliśmy je do szpitala, gdzie 6 grudnia zostaną wręczone dzieciom. Wspólne działanie po raz kolejny ukazało moc solidaryzmu oraz WIELKIE serce naszych dzieci. Młodzi, tuchowscy społecznicy sprawili wiele radość małym pacjentów. Akcja była lekcją empatii oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Dla wychowawców i nauczycieli to ogromna satysfakcja, gdy młodzi ludzie, z uśmiechem na twarzy niosą bezinteresownie pomoc innym.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję!

 

Koordynatorzy akcji

Beata Gut-Lisak

Marta Mazurkiewicz

Anna Bałut

%d bloggers like this: