Szkolny Konkurs Historyczny „Piastowie bez tajemnic”.

26 listopada w czytelni naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Historyczny „Piastowie bez tajemnic”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test przygotowany na podstawie fragmentów książki Pawła Wakuły „Jagiełło pod prysznicem” oraz „Pocztu królów i książąt Polski”.

W rozwiązaniu testu bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy piątej c  – Mateusz Wilga, który zdobył 65 punktów na 69 możliwych do zdobycia, , zajmując tym samym I miejsce w konkursie. Miłym zaskoczeniem był dla nas również uczeń klasy czwartej b – Franciszek Dziadowiec, który zajął II miejsce z wynikiem 57 punktów. III miejsce wywalczył uczeń klasy piątej c – Damian Wiejacki zdobywając 46 punktów.

 Zwycięzcy konkursu będą prezentować nasza szkołę w II Gminnym Konkursie Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”. Edycja II będzie poświęcona czasom średniowiecznym w Tuchowie, co wiąże się z jubileuszem 680 – lecia nadania praw miejskich dla Tuchowa.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

 

%d bloggers like this: