Światowy Dzień Świadomości Autyzmu „Bądź niebieski”

Niektórzy ludzie z autyzmem wiodą życie w ciszy, zamknięci w sobie, inni szaleją, bo rzeczywistość ich przytłacza. Niektórzy z nich nigdy nie nauczą się poprawnie dziękować. Są jednak tacy, którym ten zwrot tak lekko przechodzi przez usta, że sprawiają wrażenie, jakby rozumieli, co im się właśnie wymsknęło. Niektórzy ludzie z autyzmem chętnie się śmieją i dużo gadają, inni są raczej rzeczowi i małomówni. Niektórzy ludzie z autyzmem rozpaczają z powodu przygnębiających myśli, inni zasiedlają słoneczną stronę życia. Życie w autyzmie jest kiepskim przygotowaniem do życia w świecie bez autyzmu. Uprzejmość zastawiła wiele pułapek, w które można wpaść. Ludzie z autyzmem żadnej nie ominą; są w tym mistrzami.

Axel Brauns, Barwne cienie i nietoperze,  

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w kampanii społecznej Polska na niebiesko. 2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu zachęcamy uczniów klas 4-8 do pokazania swojego wsparcia dla osób ze spektrum i włączenia się w kampanię, której celem jest budowanie akceptacji dla osób z autyzmem, uświadamianie czym jest autyzm i wspieranie działań na rzecz osób ze spektrum. Przyjmuje się, że w Polsce jest około 400 tysięcy osób ze spektrum, a wielu czeka jeszcze na diagnozę.

Aby włączyć się w akcję wystarczy ubrać się na niebiesko i zrobić zdjęcie. Może to również być kompozycja , niebieskie dłonie lub własna inicjatywa- ważne, żeby było niebieskie.

Zdjęcia prosimy przesyłać na adres: niebieski48@onet.pl do 15.03.2021r.

Informacje dla rodziców i opiekunów : 

Udział w kampanii jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na umieszczenie zdjęć na stronie internetowej szkoły oraz w mediach społecznościowych.

Fotorelacja z akcji będzie dostępna na stronie szkoły i fb.

Nie bądź zielony w kwestii autyzmu- bądź niebieski

                                                                                                                Organizatorzy

                                                                                                       nauczyciele wspomagający

%d bloggers like this: