III Wirtualny Rajd Tropem Wilczym

4 marca nasza szkoła wzięła udział w Wirtualnym III Rajdzie Tropem Wilczym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julia Piątek z klasy VII c, Damian Wiejacki oraz Mateusz Wilga z klasy VI c przystąpiła do konkursu na temat Żołnierzy Wyklętych. Przed konkursem wylosowano dla nas bohatera – Łukasza Konrada Cieplińskiego pseudonim „Pług”.  Uczniowie przez kilka tygodni poznawali jego życiorys – służbę i oddanie ojczyźnie, walkę z powojenną komunistyczną rzeczywistością, w końcu tragiczny koniec (w wieku 38 lat został zamordowany przez komunistów). W dzień konkursu po krótkim powitaniu każda drużyna przystąpiła do rozwiązywania testu, który składał się 16 pytań. Na pracę uczniowie mieli około 30 minut. Przed ogłoszeniem wyników wysłuchaliśmy wykładu doktora Instytutu Pamięci Narodowej pana Marcina Chorązki na temat podziemia antykomunistycznego i losów Żołnierzy Wyklętych. Pomimo, iż nasza drużyna nie znalazła się w zwycięskiej trójce, dla uczniów udział w takiej formie Rajdu i konkursu było nowym doświadczeniem, które w dzisiejszych dziwnych czasach było możliwością zdobycia dodatkowej wiedzy.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji, drużynie dziękujemy za przygotowanie się do konkursu.

Beata Gut-Lisak

%d bloggers like this: