Wywalczone słowem… ”Poszukiwania 2017”

Dnia 10 października (wtorek) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyły się eliminacje powiatowe X Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” 2017, w których wzięli udział recytatorzy i wykonawcy poezji śpiewanej z powiatu tarnowskiego.

Miło mi poinformować, że w kategorii szkoły podstawowe (klasy IV – VI) na 34 osoby I miejsce w powiecie zdobyła uczennica klasy 6 B Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica- Oliwia Madejczyk.

W kategorii klasy VII i klasy gimnazjalne (27 uczestników) II miejsce wywalczyła sobie słowem i interpretacją uczennica klasy 2 a gimnazjum z Tuchowa Izabela Zając.

W tym bardzo trudnym konkursie (należało przygotować wiersz i fragment prozy) startowali jeszcze uczniowie klasy 6b Filip Włodarz i Piotr Bakuliński oraz uczeń klasy 2A gimnazjum Bartłomiej Janas. W tym dniu komisja doceniła innych, ale to i tak ciekawe i wartościowe doświadczenia dla chłopaków, którzy już zapowiedzieli swój udział w tym konkursie w przyszłym roku. Chcę podkreślić, że Oliwia i Bartek debiutowali na scenie w Żabnie, a Bartek w ogóle jako recytator i chociaż nie zdobył uznania jury, podbił serca i umysły widzów, którzy gorąco gratulowali mu występu.

Liczę na to, że praca z tekstem poetyckim była dla Was- drodzy uczniowie- równie miła, jak dla mnie praca z Wami. Serdecznie gratuluję występów.

K. K.

 

%d bloggers like this: