Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

HAPPENING PATRIOTYCZNY

         Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zorganizowali Happening Patriotyczny. 9 listopada 2018 roku wyszliśmy na tuchowski rynek, aby wraz z mieszkańcami Tuchowa świętować. Dla odwiedzających nas gości przygotowaliśmy liczne atrakcje m.in. podziękowania i życzenia dla Polski, łańcuch niepodległości, pamiątkowe kartki pocztowe, kotyliony, flagi. Zorganizowaliśmy też małą wystawę mundurów wojskowych.  W tle płynęła muzyka niepodległościowa. Całości dopełniali przebrani w stroje z lat 20-tych XX wieku uczniowie oraz nauczyciele. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy z wystawą książek Miejską Bibliotekę Publiczną w Tuchowie. Bardzo dziękujemy za współpracę .

         O godzinie 11:11 na płycie rynku wszyscy uczniowie  naszej szkoły wraz z przedszkolakami z przedszkoli: Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, Zgromadzenia Sióstr Józefitek,  uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie, podopiecznymi DPS Karwodrza oraz mieszkańcami DPJ w Tuchowie zaśpiewali wspólnie Hymn Narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

         Dziękujemy za ciepłą herbatę Pani Ani, a Pani Dorotce za pyszne drożdżówki oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Happeningu.

Justyna Jaworska – Lipka

 

%d