Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Nie Zmarnuj Swojego Życia!

Dwóch raperów – „Bęsiu” (Łukasz Bęś) i Dj Yonas (Jonatan Blank) – tworzy formację RYMcerze. Ze swoim projektem „Nie Zmarnuj Swojego Życia” chcą dotrzeć do jak największej rzeszy młodzieży – 19 grudnia 2022 r. byli również w Szkole Podstawowej w Tuchowie, gdzie spotkali się z uczniami klas siódmych i ósmych.

Propagują życie bez używek, a także wartości chrześcijańskie. Zachęcają młodych ludzi, by oddali się wybranej przez siebie pasji, by rozwijali swoje umiejętności.

Mocna opowieść „Bęsia” o popadaniu w nałogi oraz o wyjściu z nich poprzez odnowienie relacji z Bogiem została w interesujący sposób przedstawiona  młodzieży. Tak samo, jak przesłanie Dj Yonasa, który na przykładzie swoim oraz kolegów i koleżanek opowiadał, że nawet mały kontakt z używkami może złamać karierę sportową. Przekaz tego spotkania był mocny, bo dotyczył najbardziej dramatycznych momentów życia młodych ludzi. Raperzy nie skupiali się tylko na ciemnych stronach życia. Pokazywali, że można inaczej, że są wartości, na których można zbudować przyszłość.

Nie Zmarnuj Swojego Życia! Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji! Żyj wartościami! Bądź sobą! Rozwijaj się! Myśl o przyszłości! Bądź kreatywny!  – to przesłanie RYMcerzy.

Fotorelacja

%d