Aktualności

,,Nasz Mikołajek’’, czyli ,,Piękna i Bestia’’ Wystrzegajmy się sądzić po pozorach!

,,W dniu 24 marca 2017 roku klasy czwarte Szkoły Podstawowej w Tuchowie wyjechały do Tarnowa na spektakl ,,Nasz Mikołajek’’. Gdy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że nastąpiła zamiana repertuaru i oglądaliśmy dobrze nam znaną baśń ,,Piękna i Bestia’’ w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Ich mistrzowska gra nie pozwoliła nam się nudzić.

Głównymi bohaterami byli Piękna, czyli Bella; książę zamieniony w Bestię; Gaston i jego pomocnik Le Fou. Przesłaniem przedstawienia było to, że nie można oceniać innych ludzi po wyglądzie. O wartości człowieka świadczą jego uczucia.

Wspaniałemu przedstawieniu towarzyszyły efekty świetlne i dźwiękowe. Kontakt pomiędzy twórcami a publicznością był znakomity, ponieważ aktorzy grali przekonująco, aby pokazać młodej publiczności, co to jest sztuka teatralna.

Zachęcam nie tylko rówieśników, ale też dorosłych do obejrzenia tej inscenizacji, aby nauczyli się, że miłość i akceptacja przezwycięża strach i zamienia Bestię w człowieka. Długo nie zapomnę tej sztuki’’. (Michał Gawryał, kl. IV b)

 

            ,,Spektakl opowiadał o historii pięknej dziewczyny, która polubiła królewicza ukrytego w zwierzęcym ciele. Śliczna dziewczyna dostrzega pod maską potwora wrażliwego człowieka. Pokochała go.

Dzięki temu przedstawieniu zrozumiałem, że nie zawsze ten, kto jest ładny, jest dobry i szlachetny. Czasem ten, kto jest paskudny z zewnątrz, w środku ma dobre serce. Aktorzy dobrze zagrali swoje role i byli wspaniale przebrani’’. (Aleksander Piotrowski, kl. IV b)

 

            ,,…Piękna dziewczyna początkowa była przerażona wyglądem Bestii. Później zaczyna dostrzegać dobre serce i duszę księcia uwięzionego w ciele potwora. Miłość wygrywa i cudna dziewczyna zakochuje się w Bestii. Zauroczeni spektaklem wróciliśmy do szkoły, gdzie jeszcze długo między sobą rozmawialiśmy o nim’’. (Sebastian Sandecki, kl. IV b)

             ,,…Aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role. Grali tak, jakby bawili się swoimi rolami. Śpiewali śmieszne i wesołe piosenki’’. (Patrycja Kamykowska, kl. IV b)

             ,,Moim zdaniem przedstawienie było infantylne i niezbyt ciekawe. Siedziałem na balkonie, ale widziałem połowę sceny. Przyznam się, że prawie zasnąłem’’. (Karol Madej, kl. IV b)

 

zebrała Renata Gąsior

organizator wyjazdu

%d bloggers like this: