Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

100-lecie odzyskania niepodległości

Dla uczczenia obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny, który przypomniał dzieje ojczyzny.  Oprócz wierszy patriotycznych zobaczyliśmy scenkę prezentującą podział terenów Polski przez trzech zaborców, wysłuchaliśmy listu Piłsudskiego do legionistów zagrzewający ich do walki o wolność Polski. Akademia odbyła się
12 listopada w Domu Kultury w Tuchowie w scenografii prezentującej las, obóz legionistów, krzyże grobów, nawiązania historyczne. Barwami narodowymi dekoracji podkreślono patriotyczny charakter uroczystości. Część oficjalną przygotowały: Lidia Bień, Aneta Rzeszutko i Ewelina Wypasek – Łabuz.

 Uczniowie oglądający akademię również włączyli się w obchody uroczystości – klasy prezentowały przygotowane przez siebie pieśni patriotyczne. Oprócz znanych wszystkim pieśni legionowych nie brakło także współczesnych perełek, takich jak „Uwierz, Polsko” czy „Przysięga”. Młodsi uczniowie zaprezentowali ciekawe tańce z szarfami i z flagami.

Na wyróżnienie zasłużyła klasa VI B za odśpiewanie oraz solówki na skrzypcach i flecie „Uwierz, Polsko” oraz występ klasy VI C z piosenką „Jedna chwila”.

Wśród klas młodszych zachwyciła wszystkich Monika Wantuch z III B („Ostatni list”) i pięknie zaprezentowała się klasa II C z pieśnią „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.

Z prezentacji klas starszych najbardziej w serca zapadła pieśń „Mury” w wykonaniu VII C.

Dyrektor Szkoły podziękował za przygotowanie tej uroczystości nauczycielom i wszystkim uczniom.   

 

%d