Aktualności

Piknikowo! Zawodowo!

Festiwal zawodów to hasło, pod którym odbył się II Piknik Szkolny Zespołu Szkół w Tuchowie. Pierwszy termin przewidziany był na dzień 14 maja 2016 roku, jednak aura nie dopisała, dlatego decyzją organizatorów impreza została przeniesiona na 21 maja 2016 roku. Efekt był wspaniały. Pogoda była znakomita i chociaż wielu z zaangażowanych w to przedsięwzięcie ludziom zmiana terminu pokrzyżowała osobiste plany, należy podkreślić, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Całość imprezy była wspaniała. Nawet samych organizatorów zadziwiał przepych i profesjonalizm uczestników.

W poszczególnych stoiskach można było znaleźć między innymi: logopedę, bibliotekarza – książkę do adopcji „Zaopiekuj się mną”, fryzjera, kosmetyczkę, księgową, fotografa, redaktora, architekta, architekta wnętrz, stoisko artystyczne Makaroniarnia, stoisko LO im. Mikołaja Kopernika- astronomia, chemia, fizyka, geografia, stoiska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: mechanik samochodowy, informatyk, kucharz, kelner, hotelarz, technik żywienia i usług kulinarnych, techniki składania serwetek i ręczników, malowanie twarzy, mozaika artystyczna, kram lalkarski, miotełki z brzeziny, pierwsza pomoc, projektant mody, florystka. Dzieci i młodzież wykonywali zadania przy stoiskach z mapami myśli określając cechy osób, które preferowane są w danym zawodzie, samodzielnie, przez doświadczenie można było poznać pracę wymienionych przedstawicieli zawodów. Prócz ogromu tej wiedzy przekazywanej w praktyce na gości czekały też inne atrakcje. Miasteczko strażackie cieszące się dużym zainteresowaniem dzieci i starszych, tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa, kule wodne, ślizgawki dmuchane. Było też coś dla ciała: kiełbaski z grilla, popcorn, wata cukrowa. Ci, którym udało się zdobyć kupony, mogli bezpłatnie korzystać z wszystkich atrakcji oraz odebrać nagrody  na stoisku z fantami.

            Ogrom pracy włożyli wszyscy, którzy prezentowali swoje talenty na scenie. Były przedstawienia „Ambaras w bajkowym lesie” klasy 3C SP, „Zła godzina” 3C gimnazjum, pokaz kelnerski, piosenki uczennicy klasy 3b SP, występy wokalne zespołu szkolnego, cieszący się gromkimi brawami kankan oraz nauka tańców integracyjnych, tańce zespołu A&J Dance Mind, koncert piosenki francuskiej, pokaz kelnerski, taniec współczesny,  pokazy judo, piłki nożnej, śpiew Pauliny Kloch oraz księdza proboszcza i zabawa dla dzieci przygotowana przez samorząd uczniowski pod kierunkiem pani pedagog.

            Trzeba przyznać, że widok naszych uczennic w własnoręcznie wykonanych wiankach z żywych kwiatów, przykręcających śruby w rozłożonym silniku samochodowym i ich słowa: „Znalazłam swoje powołanie!”, wywoływały uśmiechy zachwytu na twarzach obserwatorów. Całe rodziny samodzielnie przyrządzające szaszłyki, smażące naleśniki, chrupiące wyśmienite grzanki z pastą z suszonych pomidorów, czy humusem, smakujące różne owoce w konkursie owocowym itd. To był niespotykany, niesamowity widok. Wielu interesowało, jak można zepsuć komputer i jak on wygląda od środka, toteż można było zobaczyć właśnie na naszym pikniku zawodów.

Należy docenić pracę wszystkich, nawet tych, których nie było widać na scenie. Byli to pracownicy obsługi naszej szkoły: panie sprzątające, obsługa kuchni, dyżurujący w szkole nauczyciele, wspaniali uczniowie, którzy pomagali przewieźć stoły, krzesła i wszystkie potrzebne do organizacji pikniku rzeczy.

To wszystko nie udało by się, gdyby nie wspólna praca, życzliwość i pomoc wielu ludzi. Za przygotowanie, udział i dobrą zabawę dziękujemy.

%d bloggers like this: