Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Uczniowie szkoły podstawowej z „Gwiazdkową rozmową” w Domu Pogodnej Jesieni u Sióstr Józefitek

Trupa Kolędująca „Powsinoga” miała zaszczyt gościć w Domu Pogodnej Jesieni u Sióstr Józefitek w Tuchowie i zaprezentować podopiecznym sztukę, co się nazywa „Gwiazdkowa rozmowa”.

Jeżeli chodzi o treść sztuki jest ona całkowicie niekonwencjonalnymi jasełkami. Biorą w niej udział trzy koty, mysz i pies oraz dwoje dzieci. Według tradycji ludowej w noc wigilijną gospodarz idzie z opłatkiem do swojej chudoby podzielić się ze zwierzętami, które to o północy mają przemówić ludzkim głosem. ( A może to ludzie powinni przemówić głosem zwierząt…) To zwierzęta planują, co powiedzą ludziom swoim opiekunom, przygotowują postulaty, czyli takie życzenia, czego im potrzeba, co ich drażni i co się kotom i psu nie podoba. Na koniec wszyscy się pospali, najpierw zwierzęta, potem dzieci, ale wśród sennych wspomnień Lidka i Satek (brat i siostra) wspólnie ułożyli gwiazdkowe zaklęcie NIE RÓB DRUGIEMU, CO TOBIE NIEMIŁO!

Przedstawienie przygotowała Renata Szeląg, charakteryzacją zajęła się Małgorzata Lekarczyk. Z uczniami do Domu Pogodnej Jesieni wybrała się również pedagog Beata Kielawa, która zaproponowała tego rodzaju spotkania z podopiecznymi DPJ w Tuchowie.

%d