SP -> Wycieczka klasy VIb

22 kwietnia b.r. my, klasa 6B wraz z opiekunkami: Panią Zofią Wiśniowską, Siostrą Urszulą oraz Panią Joanną Szczepańską odwiedziliśmy Centrum Dziedzictwa  Szkła w Krośnie.

O 10:00 przekroczyliśmy próg muzeum, a na samym początku przywitało nas malowidło 3D namalowane na kafelkach podłogi oraz niezwykłe akwarium, w którym rośliny wykonane były z kolorowego szkła.

Na początku zwiedzania z przewodnikiem obejrzeliśmy piec hutniczy oraz z zaciekawieniem przyglądaliśmy się procesowi wyrabiania szklanej róży. Następnie, podczas warsztatów, malowaliśmy barwne obrazki na szkle, grawerowaliśmy swoje inicjały oraz wykuwaliśmy szklane medale, a Pani Joanna wydmuchała bańkę hutnicza- podstawę do wszelkich szklanych wyrobów.

W dalszej części zwiedzania oglądaliśmy wystawę multimedialną i przyjrzeliśmy się dokładnie obróbce szkła. Następnie oglądnęliśmy film o szklanej historii i zostaliśmy pochwaleni za grzeczność.

W drodze powrotnej nasz autokar skręcił do restauracji, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę.

Pod szkołę wróciliśmy o 17:00. Wszyscy z szerokimi uśmiechami na twarzy udali się do swoich domów. Myślę, że nikt nie żałował, że był na tym wspólnym wyjeździe, a ja jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w ostatniej wycieczce klasy 6B.

Zredagowała:

Agata Świderska

%d bloggers like this: