Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Wycieczka klas 6B i 6C do Wieliczki

8 marca 2023 r. wraz z moją klasą oraz z klasą VI b wybraliśmy się na wycieczkę do Wieliczki. Jej celem było zwiedzenie zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. Wyruszyliśmy spod szkoły około godziny 8.00.

Podróż upłynęła nam szybko i około godziny 9.30 dotarliśmy na miejsce. Pogoda nam dopisała, nie odczuwaliśmy trudów podróży autokarem. Po zaparkowaniu ruszyliśmy w stronę kopalni. Kiedy doszliśmy na miejsce, musieliśmy poczekać na swoją kolej, aby wejść do środka. Wewnątrz musieliśmy pokonać ogromną ilość schodów, a na dole czekał na nas przewodnik. Oprowadził nas po kopalni i opowiadał historię jej powstania oraz legendę o świętej Kindze. Po pewnym czasie pojawił się także Skarbnik, czyli duch tej kopalni, który zorganizował dla nas ciekawe konkursy. Podczas zwiedzania widzieliśmy też piękne rzeźby wykonane z soli wydobytej przez górników. W solnych grotach ściany, podłogi i sufity są ze soli. Wszędzie czuć było słone powietrze, widzieliśmy też słone jeziorka. Podczas zwiedzania nie zapomnieliśmy też o pamiątkowym zdjęciu, a na zakończenie wycieczki każdy uczestnik mógł sobie kupić pamiątki. Aby wydostać się na górę, musieliśmy skorzystać z windy, do której mogło wejść tylko 9 osób. Było to przerażające. O godzinie 13.00 wróciliśmy do naszego autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Ta wycieczka bardzo mi się podobała, dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy. Spędziłam przyjemnie i wesoło czas z moją klasą. Z pobytu w Wieliczce pozostaną mi miłe wspomnienia i moc wrażeń.

Milena Biga, klasa VI c

Fotorelacja

 

%d