„Jeszcze jeden Listopad…”

W tym roku przypadła 103 rocznica odzyskania niepodległości. Refleksja na temat wydarzeń prowadzących do tego pamiętnego dnia jest szczególnie żywa na naszych terenach. To właśnie tutaj, w okolicach Łowczówka, toczyły się ciężkie walki na początku I wojny. W tych dniach, kiedy czcimy pamięć poległych i cieszymy się z życia w wolnym kraju, pamiętajmy, że niepodległość nie jest nikomu dana raz na zawsze. A „Ojczyzna  to wielki zbiorowy obowiązek”.

W naszej szkole oficjalne obchody Święta Niepodległości, przypadające 11 listopada, odbyły się nieco wcześniej. Jak co roku, szkolna społeczność zgromadziła się na okolicznościowej akademii.

Tym razem program słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klasy 8b wraz z nauczycielkami: Bernadetą Baran, Marią Knapik i Anną Stanuch-Madej. W programie pojawiły się tradycyjnie wiersze oraz informacje historyczne. Wszystko na tle pięknej muzyki Fryderyka Chopina. W II części uroczystości wszystkie klasy zaśpiewały przygotowane pieśni i piosenki patriotyczne. Zabrzmiały dobrze znane pieśni legionowe, piosenki  z czasów II wojny i współczesne utwory. Szczególnie efektownie zaprezentowały się najmłodsze klasy. Dzieci nie tylko znakomicie śpiewały, ale też pięknie wyglądały. Okolicznościową dekorację w biało-czerwonej tonacji przygotowała p. Maria Knapik . W programie wystąpili uczniowie: Maciej Bajorek, Zuzanna Bakulińska, Zuzanna Igielska, Hubert  Kajmowicz, Mikołaj Karpiel, Jakub Madejski, Adrianna Mirek, Milena Nicpoń, Alicja Rojek, Amalia Skultecka, Jan Szary, Aleksander Szeląg i Julia Więcek/recytatorzy/. Obsługę techniczną sprzętu zapewnili: Radosław Kamień i Kamil Sterkowicz.

Dziękujemy Dyrekcji, wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz p. Julii Knapik za pomoc w przygotowaniu programu i obchodów święta.

 

Anna Stanuch-Madej

 

 

 

%d bloggers like this: