PAMIĘTAMY O NASZYCH PRZODKACH

Jak co roku młodzież   klas  ósmych naszej szkoły sprzątała cmentarze wojenne oraz Stary Cmentarz w Tuchowie. 22 października uczniowie klasy 8a, d udali się zaopatrzeni w grabie, rękawice, worki  na ulicę Leśną oraz Widok, aby uporządkować groby żołnierzy oraz Stary Cmentarz. Pracowaliśmy pełną parą: grabiliśmy opadnięte liście, skoszoną trawę, zbieraliśmy śmieci oraz stare znicze i zniszczone wiązanki. Wynosiliśmy gałęzie i patyki, przecieraliśmy tablice pamiątkowe. Zauważyłyśmy, że młodzież z zainteresowaniem czyta napisy na mogiłach. Rozmawialiśmy  o poczuciu obowiązku, odpowiedzialności oraz wdzięczności za wolny kraj.

Do współpracy zaprosiliśmy Młodzieżową Radę Gminy  oraz Towarzystwo Miłośników Tuchowa.

Nasza praca przebiegała w bezpieczny sposób dzięki współpracy z opiekunem Młodzieżowej Rady Gminy Jerzym Odrońcem, który z ramienia Urzędu Miejskiego w Tuchowie zakupił dla nas ochronne rękawice i worki na śmieci.

       Jesteśmy bardzo  dumne z naszych uczniów.  Pamiętajmy, że są w naszym mieście miejsca,  o które wszyscy mieszkańcy Tuchowa  powinni dbać. Jesteśmy przekonane, że to było nie tylko wyjście ze szkoły, ale żywa lekcja  historii oraz hołd  żołnierzom, którzy za nas oddali swe życie.

Opiekunowie: Justyna Jaworska- Lipka, Katarzyna Krupa 

%d bloggers like this: