„Na baśniowej górze” – zadania na maj

Przedstawiamy kolejne zadania z projektu „Na baśniowej górze”. Pamiętajcie, żeby zadania wysyłać na adres nabasniowejgorze@gmail.com oraz, żeby je podpisać zgodnie z regulaminem czyli:

PRZEDMIOT, KLASA, IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, MIESIĄC i NUMER ZADANIA.

  • Maj:
    1. JĘZYK POLSKI:
    Spotkanie bohaterów różnych baśni. Przygotuj spotkanie dwóch lub więcej bohaterów różnych baśni. Możesz je opisać w postaci opowiadania z dialogiem, komiksu. Może to być makieta z wykorzystaniem dostępnych w domu materiałów lub rysunek. Forma jest dowolna. Wśród bohaterów mogą się też pojawić postacie z omówionych w tym roku lektur, np. z „Opowieści z Narnii”, „Akademii Pana Kleksa”, czy „Charliego i Fabryki Czekolady”. Powodzenia!
  1. ANGIELSKI: nagraj krótką scenkę w języku angielskim z ulubionej przez Ciebie baśni. Możesz wykorzystać bohaterów ze scenki przygotowanej do zadania z języka polskiego. Zadbaj o odpowiednie stroje oraz scenerię (rodzeństwo/rodzice mogą pomóc). Jeżeli umiesz, umieść swoje imię i nazwisko oraz tytuł baśni, z której pochodzi scenka na wstępie do filmiku. Jeżeli nie umiesz tego, zrób zdjęcie w stroju na tle scenerii, podpisz i prześlij.
  2. MATEMATYKA: Przygotuj trzy kartki papieru: żółtą, czerwoną i niebieską. Wytnij z tych kartek   figury geometryczne o takim samym kształcie i wielkości (mogą to być koła, kwadraty, prostokąty lub inne figury – z każdej kartki jedna figura). Figurę żółtą podziel (rozetnij) na dwie jednakowe części, czerwoną na cztery jednakowe części, niebieską na osiem jednakowych części. Z uzyskanych ułamków figur ułóż „Baśniową górę” lub „Baśniowe drzewo”. Przyklej, umieść  swoje nazwisko, wykonaj zdjęcie i wyślij.

Zapraszamy do zabawy.

%d bloggers like this: