Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Ślubowanie pierwszoklasistów na czytelników

Jak co roku w bibliotece szkolnej  odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na czytelników naszej biblioteki. Po szczegółowym omówieniu Regulaminu biblioteki, zasad wypożyczania, oddawania i szanowania książek, uczniowie powtórzyli tekst ślubowania i zostali uroczyście pasowani na czytelników.

Naszym pragnieniem jest, aby zachęcić najmłodszych do częstego sięgania po książkę, regularnego samodzielnego czytania oraz słuchania tekstów czytanych przez rodziców i najbliższych. Uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawkę czytelniczą od Instytutu Książki, który prowadzi kampanię „Mała książka- wielki człowiek”. Pakiet zawiera: „Pierwsze abecadło”- antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- poradnik dla rodziców jak wspierać dziecko w nauce czytania, Kreatywny alfabet- wycinanki wspomagające naukę czytania. Oprócz tego od bibliotekarek uczniowie otrzymali list do rodziców na temat korzyści płynących z głośnego czytania dzieciom.

Nowi czytelnicy otrzymali również bajkowe zakładki do książek, zwiedzili bibliotekę jadąc „pociągiem” między regałami, dowiedzieli się kto może zjeść nam książkę w domu i ile lat ma najstarsza książka w naszej bibliotece.

Pierwszoklasistom życzymy mnóstwa niezapomnianych wrażeń ze spotkań z bohaterami wspaniałych książek!

bibliotekarki

%d