Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościPO WER III

Saudé – Na zdrowie!

Dzień 4 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”. 

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od wyjazdu na targ w Barcelos. Naszym zadaniem było sfotografowanie produktów, których nie znajdziemy w Polsce oraz zadanie językowe: zapamiętanie nazw nowych produktów oraz pytanie mieszkańców o najlepsze ich zdaniem tradycyjne dania portugalskie. Z racji tego, że dziś jest Dzień Chłopaka, postanowiłyśmy też zakupić prezenty dla 4 naszych reprezentantów płci męskiej.

Potem w parku, po raz ostatni przećwiczyliśmy naszą prezentację o Polsce, Tuchowie i naszej szkole. 

Później udaliśmy się do szkoły, gdzie ponownie współpracowaliśmy z naszymi fantastycznymi znajomymi z Portugalii. Współpracujemy z klasą, która specjalizuje się w profilaktyce zdrowotnej. Portugalscy uczniowie i specjalista nie tylko opowiedzieli nam jak dbać o zdrowie, ale też pokazali jak ratować zdrowie i życie. Po demonstracji każdy z nas spróbował swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy.

Następnie przyszła pora na przedstawienie naszej prezentacji. Wszyscy uważnie słuchali i zadawali pytania. Nasze początkowe obawy i lekki stres przed współpracą z portugalskimi partnerami szybko minęły. 

Kończąc kolejny dzień współpracy, po długich rozmowach i wykonaniu wspólnych fotografii, niechętnie opuściliśmy szkołę. 

Po powrocie ze szkoły udaliśmy się do cukierni i do sklepu uzupełnić zapasy. W drodze powrotnej wszyscy śpiewali dobrze nam znane piosenki. 

Na koniec dnia, nasi opiekunowie ponownie sprawdzali nasze umiejętności językowe w drugiej odsłonie quizu “How much do you remember?”. Po kilku dniach pobytu widzimy, że coraz łatwiej zapamiętujemy nowe słowa i coraz śmielej podchodzimy do zadań komunikacyjnych, np. w sklepie, na targu, czy restauracji. 

Kolejny dzień w Portugalii upłynął nam bardzo przyjemnie.

To be continued…

Opracowanie: Zuzanna Bakulińska, Julia Piątek, Julia Więcek (we współpracy z opiekunami mobilności)

 

%d