Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Zabawa karnawałowa dla „Nadziei”- 25 stycznia 2020 r.

Niepełnosprawność jest tajemnicą miłości Boga: wynika z tego, że Bóg nie daje po równo, bo chce abyśmy byli sobie potrzebni”

 

25.01.2020 roku w Szkole Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie odbyło się  kolejne już dwudzieste spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Rodziców  i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja”. Nauczyciele naszej szkoły na czele z panią mgr Dorotą Cich przygotowali zabawę karnawałową dla osób niepełnosprawnych. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Podstawowej mgr Józef Wzorek. Wśród przybyłych gości byli: Marian Gut –prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” wraz z małżonką, wicedyrektor Szkoły Podstawowej mgr Wanda Siwek oraz nauczyciele tuchowskiej szkoły podstawowej i rodzice osób niepełnosprawnych. Na spotkaniu nie zabrakło również występów. . Część artystyczną przygotowała mgr Marta Chruściel- Zoń ze swoimi uczniami. Mali artyści recytowali wiersze, śpiewali pastorałki i grali na instrumentach. Na balu bawili się podopieczni stowarzyszenia wraz z wolontariuszami, którymi byli uczniowie naszej szkoły. Wszyscy otrzymali piękne ręcznie wykonane korony i kotyliony. Po wyczerpującej zabawie podopieczni zostali zaproszeni na poczęstunek, a na koniec zabawy zostały im wręczone prezenty, które zostawił dla nich Św. Mikołaj. Na sali panowała niezwykła atmosfera. Wszyscy bawili się znakomicie.

Ta charytatywna impreza ma na celu integrację osób niepełnosprawnych z młodzieżą naszej szkoły oraz pokazanie im możliwości zaangażowania się w pomoc drugiemu człowiekowi.

 Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy po raz kolejny zorganizować spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                        Katarzyna Wojtanowska

 

%d