Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.
W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W części Małopolski obejmującej naszą szkołę Konkursy organizuje Komitet Regionalny z siedzibą w Krakowie pod patronatem Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W roku 2020 konkurs został przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl
Dwudziestu pięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w tegorocznej edycji konkursu: 2 w kategorii Żaczek, 7 w kategorii Maluch, 11 w kategorii Beniamin i 5 w kategorii Kadet.
Najlepsze wyniki i wyróżnienie w konkursie uzyskali: Mateusz Walocha, Damian Wiejacki, Patrycja Igielska i Patryk Polak.

Dyplomy oraz pamiątkowe układanki logiczne zostaną przekazane wszystkim uczestnikom we wrześniu.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku 2021.

Dorota Surmacz

%d